Чи може ФОП купити алкоголь в Метро безготівково для корпоративу

ФОП з рахунку безготівкою хоче купити алкоголь в Метро для корпоративу. Чи можливо це?

3

44


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Так, можна.


ФОП може придбати алкоголь для проведення корпоративу зі свого рахунку ФОП і для ФОП не буде ніяких негативних наслідків.


Оскільки ФОП купує алкогольні напої не для подальшої їх реалізації, а для власних потреб (тобто є кінцевим споживачем), то отримання ліцензії на право здійснення роздрібної торгівлі алкогольними напоями у разі проведення корпоративних заходів для співробітників не передбачено.


Згідно зі ст. 1 Закону України від 18.06.2024 №3817-IX «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального»:

Роздрібна торгівля – діяльність з продажу товарів (у тому числі з їх відвантаженням для подальшої доставки) кінцевим споживачам для особистого некомерційного використання незалежно від форми розрахунків. Тому, придбання алкоголю для проведення корпоративу не є роздрібною торгівлею алкоголем.

Таке ж роз’яснення надали податківці за посиланням.



Джерело: 7еminar


Читайте більше:


Зберігання столових вин: коли обов’язкове внесення до Єдиного реєстру

20 пляшок міцного алкоголю: чи це опт, якщо придбання в роздрібному магазині

Податківці пояснили: ліцензія не потрібна, якщо алкоголь купують для корпоративу, а не для продажу

3

44

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

2

2

2

5

2

18

2

4741

2

234

1

21

2

102

3

48

3

1131

3

11

3

23

3

34

3

42

3

16

3

1552

3

57

14

7370

3

22

3

135