Дайджест судової практики ВП ВС за липень 2025 року

Верховний Суд підготував огляд судової практики Великої Палати, який охоплює рішення, внесені до ЄДРСР у липні 2025 року

182


Пропонуємо до вашої уваги черговий дайджест судової практики Великої Палати Верховного Суду, який охоплює рішення, внесені до ЄДРСР у липні 2025 року.


Цього разу дайджест містить правові висновки Великої Палати ВС у:


  1. спорах, що виникають із земельних правовідносин (щодо правового режиму земельних ділянок, які розташовані в межах прикордонної смуги, а також щодо належного способу захисту прав власника земельної ділянки, яка передана на підставі договору оренди, строк якого після його попередньої пролонгації на момент звернення з позовом до суду закінчився);
  2. спорах, що виникають з податкових правовідносин (щодо строків звернення до суду з позовом про оскарження податкового повідомлення-рішення після процедури їх адміністративного оскарження);
  3. спорах, що виникають з договірних правовідносин (щодо меж зменшення судом розміру процентів річних, передбачених ст. 625 Цивільного кодексу України) тощо.



Джерело: ВС


Читайте більше:


Огляд судової практики ВП ВС 1 квартал 2025 року

Земельні питання: НААУ проаналізувала ключові позиції Верховного Суду

ВС опублікував огляд судової практики у цивільних спорах за липень 2025 року

Земельні спори: ВС про незаконне заниження орендної плати та способи захисту

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

182

3

1110

1

1690

2

9

1

6

1

154

2

68

1

972

2

11

2

173

2

29

1

1823

2

128

2

24

2

439

5

4809

3

22

2

16

1

9

3

45

3

8705