Для ІТ-послуг можуть прибрати спрощену систему оподаткування

На робочій групі Податкового комітету виникла ідея заборонити спрощенцям займатися видами діяльності, що належать до Дія.Сіті, щоб захистити цей режим від конкуренції. Ідея отримала підтримку, оскільки підвищення податків для спрощенців виглядає політично складним

1004

Вчора на робочій групі Податкового комітету виникла дискусія про те, як захистити (і чи треба захищати) Дія.Сіті від перетоку у ФОПи (якщо спрощенцям 3-ї групи встановлять 1% ВЗ, а для Дія.Сіті буде 5%) дійшла до несподіваної ідеї.


Її суть «держава гарантувала, що режим Дія.Сіті буде захищеним від конкуренції з тими, хто оптимізує через спрощенців то давайте просто заборонимо на спрощенці займатися усіма видами діяльності, які є в Дія.Сіті»


Ця ідея несподівано отримала доволі широку підтримку.


Ну бо зберігати чинний режим Дія.Сіті, коли всім навколо підвищують податки (хоча спрощенцям взагалі на півшишечки) виглядає політично неможливим.


Підвищити ПДВ замість ВЗ теж не хочуть, учора писав про це.


Відтак, може скластися несподіваний консенсус, і всі ІТ-послуги зі спрощенки приберуть. Не беруся оціни шанси на проходження такої норми у парламенті. Можливо це просто тролінг (взагалі на РГ було багато тролінгу, прихованого за ввічливими відповідями).


Лише зауважу, що чинна Нацстратегія доходів передбачає диференціацію ставок єдиного податку за видами діяльності, щоб врахувати різну маржинальність цих видів діяльності.


Умовно торгівля за ставкою, близькою до теперішніх, консалтинг та інші інтелектуальні послуги за ставкою, ближчою до ПДФО.


І замість заганяти всіх ІТ-спрощенців у Дія.Сіті (а серед них є і реальні фрілансери, не лише зарплатні ФОПи), можна реалізувати цей крок НСД і залишити їм вибір. І навіть не гратися із запровадженням ВЗ для спрощенців натомість.


Джерело: старший економіст ЦЕС Юрій Гайдай

1004

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

3

3

1

3

138

3

165

3

737

1

10

2

19

3

27

2

23

2

12

4

3564

4

15

7

8573

2

8

2

20

5

195

3

32

3

60

Стаття
Підсумки тижня
05.12.2025

Зарплати без надбавок? Уряд запускає найрадикальнішу реформу. Податкові зміни: як бюджет-2026 вплине на ФОПів та роботодавців. Підсумки тижня 01.12-05.12.2025

У випуску розберемо ухвалений Держбюджет-2026 із новими соцстандартами, які впливають на низку виплат, податків та лімітів для працівників, роботодавців та бізнесу в цілому. Проаналізуємо податкові новації на 2026 рік та кому з платників світять збереження пільг, підвищення ставок, скасування спрощенки та відтермінування. Проінформуємо про запуск цифрових ППР із QR-кодами та автоматичною пенею та пояснимо, чому ФОПам не слід вестися на чутки про запровадження для них обов’язкової сплати ПДВ у 2026 році. Попередимо про нові «маячки» ПФУ для перевірок роботодавців, реформу оплати праці із скасуванням доплат і індексацій, перспективи для бухгалтерів бюджетних установ із IPSAS, атестаціями та тотальною цифровізацією, оновлення правил е-документообігу, відстрочку оцифрування трудових книжок та можливий новий святковий день 30 листопада, що вплине на розрахунки і графіки

основне зображення для Зарплати без надбавок? Уряд запускає найрадикальнішу реформу. Податкові зміни: як бюджет-2026 вплине на ФОПів та роботодавців. Підсумки тижня 01.12-05.12.2025
3

87

2

192