Заголовок тимчасово відсутній
Гроші перевіряючі забрали назад, але забрали товарний чек (чи мали право?).
Нічого не написали - пішли, але залишили від руки (не розбірливо) написаний на бланку перелік документів, де виписки ФОП за 3 роки ? Чи мають право просити виписки ?Чи має бути на бланку печатка і підпис керівника. Як правильно має бути запрос?
Порушення у ФОП було, він зобов’язаний був надати фіскальний чек і сума готівкового розрахунку з фізоссобою не повинна перевищувати 50 000 грн. Товарний чек вони забрали як підтвердження порушення, мають право, адже ФОП його оформив як розрахунковий документ при проведенні розрахункової операції.
Що стосується документів, то відповідно до п. 81.1. ПКУ, то перед початком фактичної перевірки перевіряючі зобов’язані пред’явити такі документи:
- – направлення на перевірку, підписане керівником органу ДПС або його заступником та скріплене печаткою. Направлення має містити всі необхідні відомості, перелічені у п. 81.1 ПК;
- – службові посвідчення;
- – копію наказу про проведення перевірки
За результатами фактичної перевірки складається акт або довідка у двох примірниках, що підписуються особами, які проводили перевірку, та особою, яка здійснювала розрахункові операції (платником податків або його представником).
Підписати акт (довідку) платник податків (особа, яка здійснювала розрахункові операції) може у місці проведення перевірки або у приміщенні податкового органу (абзац третій п. 86.5 ПК).
Якщо Ви не погоджуєтесь із фактами, викладеними в акті (довідці), то можете підписати його із запереченнями. Заперечення можуть бути подані до податкового органу протягом 10 робочих днів з дня, що настає за днем отримання акта (довідки).
Щодо виписок, то так, податківці мають право їх просити, адже відповідно до пп. 20.1.6 ПКУ податківці мають право запитувати та вивчати під час проведення перевірок первинні документи, що використовуються в бухгалтерському обліку, регістри, фінансову, статистичну та іншу звітність, пов’язану з обчисленням і сплатою податків, зборів, платежів, виконанням вимог законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи.
Нагадаю, що на період з 01.01.2022 до 01.10.2023 штрафи за порушення вимог Закону № 265 не застосовувалися за умови, що ФОП не продає підакцизні товари (п. 12 розд. ІІ Положення № 265 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/265/95-%D0%B2%D1%80#n230)
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Ведення трудових книжок: обов'язок чи право працівників підприємства
Вирахування ЄСВ при прогулі: як правильно здійснити розрахунок
Нарахування ЄСВ для сумісника з інвалідністю при звільненні
Як правильно скласти ПН на реалізацію автомобіля Хонда
Рахунок № 1 Хонда - 1шт за 1 200 000,00 з ПДВ Тойота - 1 шт 1 800 000,00 з ПДВ Разом 3 000 000,00 з ПДВ (все в одному рахунку)
18.05.2025 Отримаємо попередню оплату 2 000 000,00 - один платіж!!!!! складаємо податкова накладна №1
Хонда…

