Місце зберігання спирту, тютюну та рідин для вейпів: одна заява чи кілька

Для реєстрації місць зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах за одним місцезнаходженням суб’єкт господарювання подає заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру окремо за кожним видом товару (продукції), що віднесені до кодів 14, 16 – 21, 23 – 27, затверджених Наказом №159


Скільки заяв про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру місць зберігання повинен подати суб’єкт господарювання для реєстрації місць зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах за одним місцезнаходженням?

Відповідно до ч. 1 ст. 39 Закону України від 18.06.2024 №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №3817) зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах, здійснюється суб’єктом господарювання в місцях зберігання зазначених товарів (продукції), внесених до Єдиного реєстру місць зберігання (далі – Єдиний реєстр), крім випадків, визначених Законом №3817.

Форма заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру (далі – Заява), порядок її заповнення (далі – Порядок), форма витягу з Єдиного реєстру (далі – Витяг) та Коди і види товару (продукції) затверджені наказом Мінфіну від 17.03.2025 №159 (далі Наказ №159).

Відповідно до п. 4 розд. ІІ Порядку у таблиці п. 2 розд. III Заяви вказуються відомості про товар (продукцію):


  1. у графах 1, 2 зазначаються відповідно код і вид товару (продукції), місце зберігання якого / якої вноситься до Єдиного реєстру, згідно з Кодами і видами товару (продукції), затвердженими Наказом №159.


Такі відомості відображаються лише за одним місцем зберігання та одним видом товару (продукції), що віднесені до кодів 14, 16 21, 23 27.

Згідно з частиною чотирнадцятою ст. 39 Закону №3817 ДПС протягом п’яти робочих днів з дня отримання Заяви, зокрема, вносить відомості до Єдиного реєстру, та направляє заявнику Витяг.

Витяг містить інформацію, зокрема:


  1. щодо адреси місця зберігання,
  2. коду та виду товару (продукції), що буде зберігатись.
Отже, для реєстрації місць зберігання спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнової сировини, тютюнових виробів та рідин, що використовуються в електронних сигаретах за одним місцезнаходженням суб’єкт господарювання подає заяви про внесення місця зберігання до Єдиного реєстру окремо за кожним видом товару (продукції), що віднесені до кодів 14, 16 – 21, 23 – 27, затверджених Наказом №159

Джерело: ЗІР, категорія 113.04


Статті на тему:


Ліцензії на підакцизні товари та їх вартість у 2025 році

Ліцензія на роздрібну торгівлю алкоголем та тютюном у 2025 році: отримання

Як перевірити сплату за ліцензію та дату припинення її дії в Електронному кабінеті

Електронна заява на отримання ліцензії для роздрібної торгівлі алкоголем та тютюном у 2025 році: інструкція

Заява на ліцензії на право зберігання пального для власних потреб, промислової переробки: заповнення, подання

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇