Відсутній штрихкод марки акцизного податку на алкогольні напої у фіскальному чеку: яка відповідальність

Відсутність обов’язкових реквізитів у фіскальному чеку, зокрема штрихового коду акцизної марки на алкоголь, вважається порушенням. Які фінансові санкції передбачено за такі дії та адміністративну відповідальність, говоримо у матеріалі

Фіскальний касовий чек на товари (послуги) за формою № ФКЧ-1 (додаток 1 до Положення № 13) має містити обов’язкові реквізити, зокрема, такі як:


  1. цифрове значення штрихового коду марки акцизного податку (серія та номер) на алкогольні напої
  2. або унікальний ідентифікатор електронної марки акцизного податку,
  3. або серійний номер електронної марки акцизного податку (зазначаються у випадках, передбачених законодавством) (рядок 9 фіскального касового чека) (п. 2 розд. ІІ Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13, далі – Положення №13)

У разі відсутності в документі хоча б одного з обов’язкових реквізитів, а також недотримання сфери його призначення, такий документ не прийматиметься як розрахунковий (п. 3 розд. І Положення №13)

За порушення вимог Закону №265 до суб’єктів господарювання, які здійснюють розрахункові операції, контролери застосовуються фінансові санкції у таких розмірах:


  1. у разі встановлення в ході перевірки факту, зокрема, невидачі (в паперовому вигляді та/або електронній формі) відповідного розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції, або проведення її без використання РК на окремому господарському об’єкті такого суб’єкта господарювання:
  2. 100% суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону №265, – за порушення, вчинене вперше;
  3. 150% суми, на яку здійснено продаж товарів (робіт, послуг) та/або розрахунки при організації та проведенні азартних ігор з порушеннями, встановленими п. 1 ст. 17 Закону №265, – за кожне наступне порушення.


Відповідно до ст. 26 Закону №265 посадові особи та працівники торгівлі, громадського харчування та сфери послуг притягуються до адміністративної відповідальності контролюючими органами:


  1. порушення встановленого законом порядку проведення розрахунків у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, - тягне за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 2 до 5 нмдг (34-85 грн) і на посадових осіб – від 5 до 10 нмдг (85-170 грн);
  2. дії, вчинені особою, яку протягом року було піддано адміністративному стягненню за такі ж порушення, – тягнуть за собою накладення штрафу на осіб, які здійснюють розрахункові операції, від 5 до 10 нмдг (85-170 грн) і на посадових осіб – від 10 до 20 нмдг (170-340 грн) (ст. 155-1 КУпАП).


Справи про адміністративні правопорушення, передбачені, зокрема, ст. 155-1 КУпАП розглядають судді районних, районних у місті, міських чи міськрайонних судів відповідно до ст. 221 КУпАП.


Джерело: ДПС


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇