👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь 🕵️:
В обліку шини рекомендуємо обліковувати на рахунку 207 «Запасні частини» і списувати на витрати при встановленні на автомобіль.
При придбанні автомобільних шин для заміни їх потрібно відображати на субрахунку 207 «Запасні частини».
Крім того, виходячи з п. 7.1 Експлуатаційних норм середнього ресурсу пневматичних шин колісних транспортних засобів і спеціальних машин, виконаних на колісних шасі, затверджених наказом Мінтраспорту від 20.05.2006 №488, для кожної шини слід завести картку обліку пробігу (наробітку) пневматичної шини. Це додаток 5 до Експлуатаційних норм №488.
Щоб підтвердити необхідність заміни шини, механік або водій автомобіля повинен подати керівнику підприємства відповідну заяву в довільній формі.
Радимо, щоб на підставі такої заяви керівник видав наказ, в якому зазначив необхідність заміни шин та строки для проведення такої операції.
Для передачі шин в експлуатацію (у разі заміни старих шин новими) слід оформити Накладну-вимогу на відпуск (внутрішнє переміщення) матеріалів.
Згідно з п. 15 П(С)БО 7, витрати, що здійснюються для підтримання об'єкта основних засобів (ОЗ) у робочому стані (проведення техогляду, нагляду, обслуговування, ремонту тощо) та одержання первісно визначеної суми майбутніх економічних вигід від його використання, включаються до складу витрат відповідного періоду.
На нашу думку, такі витрати слід визнавати в періоді, коли ми передаємо шини в експлуатацію (замінюємо старі новими). Адже саме в такий момент на складі у нас фактично вже не буде нових шин, ми їх відтепер використовуємо. Зауважимо, що деякі бухгалтери зазначають, що витрати на нові встановлені шини слід визнавати в тому періоді, коли їх фактично списано з експлуатації: адже ще не зношену шину можна зняти з автомобіля та використовувати пізніше на цьому ж або на іншому автомобілі. Такий підхід теж має право на життя, тож вибір за вами.
Оскільки заміна шин пов'язана з підтриманням об'єкта ОЗ у робочому стані, такі витрати потраплять до витрат залежно від того, з якою метою використовується цей об'єкт ОЗ на рахунок:
- 23 «Виробництво»,
- 91 «Загальновиробничі витрати»,
- 92 «Адміністративні витрати»,
- 93 «Витрати на збут»,
- 94 «Iнші витрати операційної діяльності»,
- 97 «Iнші витрати».
Відповідно буде зроблено проведення Дт 23 (91, 92, 93, 949) Кт 207 «Запасні частини».
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему: