Керівник ЖБК ухилився від сплати податків на 4,8 млн грн

Керівник житлово-будівельного кооперативу на Закарпатті ухилився від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору на суму понад 4,8 млн грн. Підприємець організував проведення ремонтних робіт за готівку та не відобразив дохід у податковій звітності. Збитки відшкодовано в повному обсязі, справу скеровано до суду

Детективи Територіального управління БЕБ у Закарпатській області викрили місцевого підприємця в ухиленні від сплати податків в значних розмірах. Наразі чоловік відшкодував до бюджету всі завдані збитки.

Слідством встановлено, що керівник житлово-будівельного кооперативу (ЖБК) під час будівництва та продажу об’єктів нерухомого майна, домовився з членами кооперативу - власниками житлової та нежитлової нерухомості. Діючи як фізична особа, він організував проведення ремонтних робіт квартир за готівку. При цьому, отриманий дохід у розмірі понад 25 млн грн не відобразив у податковій звітності.

Такі дії службової особи ЖБК призвели до ухилення від сплати податку на доходи фізичних осіб та військового збору на суму понад 4,8 млн грн.


У ході досудового розслідування детективи БЕБ забезпечили відшкодування підприємцем завданих державі збитків у повному обсязі.

Фігуранту повідомлено про підозру за ч. 1 ст. 212 (ухилення від сплати податків в значних розмірах) Кримінального кодексу України. Клопотання про звільнення від кримінальної відповідальності у зв’язку з відшкодуванням заподіяної шкоди на підставі ч. 4 ст. 212 Кримінального кодексу України скеровано до суду.


Джерело: БЕБ


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Стаття
Кадрова робота
14.05.2025

Призупинення дії трудового договору: незабаром – нові вимоги для роботодавців

У період воєнного стану українське трудове законодавство зазнало суттєвих змін, спрямованих на адаптацію умов праці до сучасних викликів. Одним із важливих механізмів стало призупинення дії трудового договору – тимчасовий інструмент, який дозволяє зберігати правові відносини між працівником і роботодавцем навіть за умов, коли виконання трудових обов’язків неможливе через збройну агресію.На сьогоднішній день до механізму призупинення внесено значні уточнення, які затверджені новим Законом України №4412-IX. Що саме зміниться у процедурі, які нові обмеження встановлено для строків призупинення, та які права мають працівники і роботодавці? Розглянемо основні положення й практичні аспекти цих нововведень