Як діяти, якщо трудова книжка працівника заповнена з порушеннями

При оформленні трудової книжки нового працівника, в якій містяться записи про трудову діяльність у відомостях про нагородження, роботодавець має перейти до розділу «Відомості про роботу». У разі заповнення всіх сторінок трудової книжки слід завести вкладиш, який буде заповнюватися за аналогічними правилами. Записи про нагородження залишаються без змін, а нова інформація про трудову діяльність вноситься до вкладиша

На підприємство влаштувався новий працівник. В його трудовій книжці трудова діяльність записана у відомостях про нагородження. Роботодавець має продовжувати записи в цьому розділі чи треба перейти до розділу «Відомості про роботу»? Якщо перейти у «Відомості про роботу», то що робити з незакінченою сторінкою в трудовій книжці?

Відповідно до п. 2.14 Інструкції про порядок ведення трудових книжок працівників, затвердженої наказом Міністерства праці України, Міністерства юстиції України, Міністерства соціального захисту населення від 29.07.1993 №58 (далі — Інструкція № 58), відомості про роботу вносяться у відповідні графи розділу «Відомості про роботу».


У разі, коли у трудовій книжці заповнені усі сторінки відповідних розділів, вона доповнюється вкладишем.


Вкладиш вшивається у трудову книжку, заповнюється і ведеться роботодавцем за місцем роботи працівника у такому ж порядку, що і трудова книжка.


Таким чином, навіть якщо за попередніми місцями роботи працівника записи було внесено в розділ «Відомості про нагородження», кадровикові слід завести вкладиш до трудової книжки, заповнити його відповідно до Інструкції № 58 та вшити його до трудової книжки працівника.


Записи з попередніх місць роботи залишаються як вони є, а запис про роботу на новому підприємстві потрібно внести до вкладиша відповідності до Інструкції № 58.


З огляду на зміст питання, можлива така ситуація, що у працівника в наявності трудова книжка зразка 1974 року (зелена, радянська) і відомості, зазначені в запитанні, вносили до частини трудової книжки російською мовою.


У такому разі потрібно подивитися, чи вносилися відповідні відомості до української частини. Якщо українська частина незаповнена, то допускається продовження її ведення у розділі «Відомості про роботу». Якщо в українській частині є хоча б один запис, то все ж таки варто завести вкладиш.


Джерело: Федерація професійних спілок України


Стаття на тему:


Виправлення в трудовій книжці: загальні правила та зразки

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇