Як заповнити платіжну інструкцію правильно

Податківці нагадують про важливість коректного заповнення реквізиту «Призначення платежу» під час сплати податків, зборів та ЄСВ. Обов’язково потрібно зазначати код платника, код фактичного платника (за необхідності) та код виду сплати. Неправильне заповнення цих полів може призвести до зарахування коштів на неправильний рахунок або виникнення податкової заборгованості

Головне управління ДПС у Херсонській області, Автономній Республіці Крим та м. Севастополі нагадує: під час сплати податків, зборів, єдиного внеску, внесення авансових платежів (передоплати) та інші платежі платник у реквізиті «Призначення платежу» платіжної інструкції заповнює з переліку полів, наведених у п. 1 розділ. ІІ цього Порядку, затвердженого наказом Мінфіну від 22.03.2023 №148, такі поля:


1. «Код платника» – обов’язковий реквізит, який заповнюють всі платники, які сплачують податки, збори, інші платежі та єдиний внесок. Юридичні особи у реквізиті «Код платника» зазначають код ЄДРПОУ, фізичні особи – підприємці та громадяни – податковий номер.


2. «Код фактичного платника» – реквізит заповнюється в наступних випадках:


  1. юридичними особами: у разі, якщо юридичні особи у своєму складі мають відокремлені підрозділи, представництва та сплачують платежі до бюджету і фондів соціального страхування за відокремлені підрозділи, представництва.


При цьому юридичні особи у реквізиті «Код платника» платіжної інструкції зазначають власний код ЄДРПОУ, а у реквізиті «Код фактичного платника» – код ЄДРПОУ відокремленого підрозділу, представництва;


  1. громадянами: у разі, якщо громадяни сплачують податкові платежі та єдиний внесок за допомогою технічного пристрою (банківський автомат, платіжний термінал, програмно-технічний комплекс самообслуговування, програмно-апаратне середовище мобільного телефону, інший пристрій) або через каси надавачів платіжних послуг.


При цьому громадяни у реквізиті «Код фактичного платника» платіжної інструкції зазначають власний податковий номер. Разом з цим, надавач платіжних послуг у реквізиті «Код платника» зазначає свій податковий номер.


3. «Код виду сплати»: у полі «Код виду сплати» платник заповнює код виду сплати, визначений Переліком кодів видів сплати, які використовуються платниками, згідно з додатком 1 до Порядку.


Джерело: ДПС

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇