Графа 5 таблиці 1 додатка 2 до декларації з ПДВ: формат зазначення періоду

Графа 5 таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації з ПДВ заповняється у цифровому форматі. Тобто, нумерація місяців зазначається у цифровому форматі без ведучого нуля, наприклад: січень позначається як «1», лютий - як «2», а грудень - як «12». Рік зазначається чотиризначним числом, наприклад: «2024»

У якому форматі заповнюється графа 5 таблиці 1 додатка 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду»?

Форма та Порядок заповнення і подання податкової звітності з податку на додану вартість затверджено наказом Міністерства фінансів України від 28.01.2016 №21 (далі Порядок №21).


У складі податкової декларації з податку на додану вартість (далі декларація) подаються передбачені Порядком №21 додатки, які додаються до декларації за наявності подій, які підлягають відображенню у таких додатках (п. 9, 11 розділу ІІІ Порядку №21).


Додаток 2 «Розрахунок суми бюджетного відшкодування та суми від’ємного значення, яка зараховується до складу податкового кредиту наступного звітного (податкового) періоду (Д2)» до декларації (далі додаток 2 (Д2)) обов’язково подається при заповненні рядків 19, 20.1, 20.2 та 21 декларації (пп. 2, 4 та 5 п. 5 розділу V Порядку №21).


У таблиці 1 додатка 2 (Д2) до декларації здійснюється повна розшифровка відʼємного значення з рядка 19 декларації, зокрема у графі 5 зазначається період складання податкової накладної, розрахунку коригування кількісних і вартісних показників, іншого документа.

Для забезпечення сумісності та правильного зчитування даних в інформаційних системах ДПС, нумерація місяців зазначається у цифровому форматі без ведучого нуля. Наприклад: січень позначається як «1», лютий – як «2», а грудень – як «12». Рік зазначається чотиризначним числом: «2024».

Джерело: ЗІР, Категорія 101.24

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті