З 1 березня субʼєкти господарювання, що надають послуги з виконання платіжних операцій, зобовʼязані видавати фіскальні чеки за новою формою та змістом – фіскальний касовий чек за операціями з приймання коштів для подальшого їх переказу.
Що зміниться у фіскальних чеках?
Додано нові реквізити фіскального чеку:
- засіб оплати; валюта розрахунку;
- реквізити паспорта покупця при продажу алкоголю та тютюну в магазинах безмитної торгівлі;
- вміст QR-коду доповнено пошуковим запитом для перевірки чека в Системі обліку РРО;
- код автентифікації повідомлення (MAC) чека для РРО;
- вага одиниці тютюнового виробу (зазначається для сигарил, тютюну та тютюнових виробів, що реалізуються в наборі) та кількість тютюнових виробів в одиниці товару (пачці), міцність алкогольних напоїв та об’єму (у літрах) одиниці товару (пляшки) (для алкогольних напоїв) при продажу у магазинах безмитної торгівлі;
- сума решти.
Чи потрібно проводити через РРО/ПРРО розрахунки карткою через POS-термінал та чи застосовувати касову техніку при оплаті карткою за товари в інтернеті?
Потрібно, адже у першому випадку відбувається розрахункова операція – оплата карткою, у другому через еквайрінг, коли покупець оплачує товар на сайті через веб-інтерфейс, вказавши реквізити власної картки. Тобто фактично відбувається оплата за реквізитами картки продавця.
Також, нагадуємо про обов’язкове застосування РРО / ПРРО для ФОП 2 і 3 груп на ринках, підприємці 2 та 3 груп, які торгують на ринках, зобов’язані використовувати РРО/ПРРО для реєстрації розрахункових операцій та видавати фіскальні чеки, крім випадків, коли дозволено використовувати РК та КОРО.
Що робити якщо покупцю відмовили у видачі чеку?
У даному випадку можна повідомити податкову про відомі факти порушень законодавства, також на вебпорталі ДПС у розділі «Е-сервіси» пошуковий сервіс «Пошук фіскального чека», можна здійснити пошук чека РРО / ПРРО, перевірити його справжність та припинити незаконну діяльність окремих торгівців.
Джерело: ДПС