Чи має бути РРО поєднаний з терміналом з 1 березня

Чи потрібно з 01.03.2025, щоб термінал у ФОП був обов'язково з'єднаний або поєднаний з РРО?

6637

Подобаються наші матеріали? Додайте нас в улюблені джерела Google, щоб частіше бачити наші новини в пошуку та ШІ-оглядах в Google.

Додати


👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Ні, не обов’язково. Адже законодавством не встановлено обов’язку з’єднувати та / або поєднувати РРО / ПРРО з платіжними POS-терміналами.


У зв’язку зі змінами, що були внесені до Положення №13 наказом Мінфіну від 22.11.2024 №601, обов’язок з’єднувати РРО / ПРРО з терміналом також не з’явився.


Навпаки, завдяки внесеним змінами тепер можна чітко визначити, який термінал вважається з’єднаним з РРО, який поєднаним з РРО. Це припиняє невизначеності, які раніше виникали при перевірках.


Також відповідно до п. 4 розділу ІІ Положення №13 рядки 12 – 17 фіскального та видаткового чеків заповнюються у разі застосування під час проведення розрахунків з використанням електронного платіжного засобу (платіжної картки) платіжного термінала, з’єднаного або поєднаного з РРО / ПРРО.


До речі податківці також зазначають, що законодавством не встановлено обов’язок в обов’язковому порядку з’єднувати та / або поєднувати РРО / ПРРО з платіжними POS-терміналами відсутня і відповідальність за використання РРО / ПРРО не з’єднаного або поєднаного з POS-терміналом.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

6637

1

2

2

15

2

37

2

230

2

17

Топ-Новина
Бронювання, критичність
10.08.2026

До 15 серпня – розгляд заяв, до 1 вересня – оновлений статус: нові деталі щодо критичності підприємств

До 10 серпня 2026 року підприємства, у яких не змінилися критерії визнання критично важливими, можуть скористатися спрощеною процедурою для підтвердження свого статусу. За інформацією, озвученою під час зустрічі Європейської Бізнес Асоціації з представниками профільних державних органів 16 липня, подані заявки планують опрацювати до 15 серпня, а в період з 15 серпня до 1 вересня підприємства, які відповідатимуть встановленим вимогам, отримають оновлений статус критично важливих. Також було анонсовано розширення функціоналу кабінету в «Дії» для контролю квоти на бронювання та наголошено, що реорганізація Мінекономіки, яка триватиме орієнтовно до вересня, не вплине на розгляд документів і процедури визначення критично важливих підприємств

основне зображення для До 15 серпня – розгляд заяв, до 1 вересня – оновлений статус: нові деталі щодо критичності підприємств
2

2279

2

13

2

29

4

58

6

1698

2

15

3

442

2

20

3

549

4

193

5

72

4

28

2

10

3

1863

4

49