Нові коди ДПІ із 1 січня 2025-го: обережно з е-звітуванням!
З 1 січня 2025 року змінили коди ДПІ обслуговування платників через оновлення структури ДПС. Врахуйте це під час подання звітності та інших електронних документів до податківців у новому році.
Актуальні коди нових ДПІ вже доступні в Електронному кабінеті платника податку та у нашому новому довіднику «Перелік ДПІ в областях та м. Києві та їх коди у 2025 році».
Утім, щоб отримати адміністративні послуги, можете звертатися до будь-якого центру обслуговування платників територіальних органів ДПС незалежно від місця реєстрації. Актуальний перелік ЦОП за посиланням.
Сплачуйте податки у 2025 році на нові рахунки
Станом на 2 січня 2025-го регіональні податкові та Держказначейство оприлюднили нові рахунки для сплати податків. Щоб полегшити пошук актуальної інформації, ми зібрали для вас усі необхідні реквізити та оновлення в одному місці.
Перегляньте їх вже зараз, адже використання застарілих реквізитів може призвести до затримок у зарахуванні платежів і навіть штрафних санкцій.
А щоб ви вчасно сплатили податки та збори, а також відзвітували, ми створили новий безкоштовний сервіс – «Календар бухгалтера». Сподіваємось, він буде вашим основним інструментом у роботі!
ДПС також оприлюднила ставки місцевих податків і зборів на 2025 рік. Інформацію щодо них можна знайти на офіційному вебпорталі ДПС у рубриці «Ставки місцевих податків та зборів» або на нашому сайті.
Звітуйте з податків на підставі оновлених Довідників пільг
Станом на 31 грудня 2024 року податківці оприлюднили нові довідники податкових пільг. А саме:
- Довідник податкових пільг № 127/1, що є втратами доходів бюджету;
- Довідник інших податкових пільг № 127/2.
Нагадаємо, довідники містять перелік пільг із податку на прибуток, плати за землю, ПДВ, акцизного податку, податку на нерухомість, місцевих податків та зборів.
Правильне декларування пільг у звітності допоможе вам уникнути проблем зі сплатою податків або зборів. При цьому можна відмовитися від використання пільг або перенести їх на майбутні періоди.
Єдина звітність з ЄСВ, ПДФО та ВЗ: подавайте за новими термінами і формою
ПФУ нагадало про запровадження з 1 січня 2025 року щомісячного подання Податкового розрахунку щодо сум доходу й утриманого ПДФО, військового збору та ЄСВ за найманих працівників.
Такі новації передбачив Закон України від 10.10.2024 № 4015-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших Законів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у період дії воєнного стану». Він чинний із 1 грудня 2024 року.
Звіт подаватимемо до 20 числа місяця, що настає після звітного. Тобто вперше звітувати помісячно будемо за січень 2025 року. Зробити це слід до 20 лютого 2025 року. А от відзвітувати за IV квартал 2024 року необхідно до 10 лютого 2025 року за квартальною формою.
Мінфін уже оприлюднив проєкт місячного Податкового розрахунку. Докладніше про його заповнення розповімо, щойно форма набере чинності. Стежте за нашими оновленнями, щотижневими підсумками та листами!
Чи потрібно проводити перерахунок ВЗ та як це відобразити в Додатку 4ДФ, розглянемо 6 січня на безкоштовному вебінарі «Важливі зміни 2025: зарплатна звітність та нові вимоги до (П)РРО, пільги для благодійників».
Не прострочте у січні реєстрацію ПН/РК за грудень 2024-го
Згідно з чинним законодавством граничним днем для реєстрації податкової накладної (далі – ПН) та/або розрахунку коригування (далі – РК) у Єдиному реєстрі податкових накладних є 5 та 18 числа кожного місяця. У січні 2025 року ці дні припадають на вихідні (неділя та субота, відповідно).
Тож зареєструвати ПН/РК за грудень 2024 року можна буде:
- 05 січня 2025 року (включно) – за першу половину грудня 2024 року;
- 18 січня 2025 року (включно) – за другу половину грудня 2024 року.
Нагадаємо, що на час дії воєнного стану операційний день для реєстрації ПН та/або РК, на який припадає граничний строк їх реєстрації, триває з 0 годин 00 хвилин до 24 години 00 хвилин.
При цьому ПН та/або РК, подані для реєстрації у день, на який припадає граничний строк їх реєстрації, та надсилання квитанції реєструють не пізніше наступного операційного дня з дня подання для реєстрації таких ПН та/або РК.
Підстава:
- п. 69.18 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ;
- п. 26 Порядку ведення Єдиного реєстру податкових накладних, затвердженого постановою КМУ від 29.12.2010 № 1246;
- Закон України від 12.01.2023 № 2876-IX «Про внесення змін до розділу XX "Перехідні положення" Податкового кодексу України щодо відновлення обмеження перебування грального бізнесу на спрощеній системі оподаткування».
Зміни у звітності з податку на прибуток: коли вперше подавати
Мінфін відредагував додатки до форми Податкової декларації з податку на прибуток підприємств. Змін, зокрема, зазнав додаток ПН. У новій редакції викладено додатки РІ, АМ та ДІЯ.
У прибутковій звітності регулятор уточнив положення щодо оподаткування резидентів Дія Сіті, визначення фінансових різниць, інвентаризації основних засобів та використання житлових приміщень для господарської діяльності.
Підстава – накази Мінфіну від 05.12.2024 № 621, від 24.12.2024 № 659. Станом на 03.01.2025 документи не опубліковані, тож не набрали чинності.
Згідно з п. 46.6 ПКУ, якщо накази опублікують протягом І кварталу, то вперше звітуватимемо за оновленими формами декларації за ІІ квартал 2025-го.
Мінфін оновив декларації єдинників із фіксацією ВЗ та МПЗ
31 грудня Мінфін оприлюднив проєкт наказу щодо внесення змін до форм декларацій платників єдиного податку 1-4 груп. Із текстом документу можна ознайомитися на нашому сайті.
У нових формах єдинники визначатимуть зобов’язання з військового збору та суми мінімального податкового зобов’язання відповідно до оновлених норм ПКУ.
Вперше визначатимуть військовий збір у звітності:
- за І квартал 2025 року – єдинники 3 групи;
- за результатами 2025 року – ФОП на єдиному податку 1 та 2 груп;
- при звітуванні на 2025 рік – ФОП на єдиному податку 4 групи.
Якщо ж маєте запитання з бухобліку та оподаткування, а також складання звітності та виправлення помилок в обліку, звертайтеся на наш унікальний сервіс «Особистий консультант» і отримаєте відповідь від 15 хвилин до 24 годин.
Перевірки-2025: плани-графіки від держорганів
Попри чинний мораторій ПФУ, Держпраці, Мінекономіки, НКРЕКП та низка інших держорганів затвердили та вже опублікували плани перевірок на 2025 рік.
Ознайомитися з ними можете на нашому сайті.
Зауважимо, що наразі Інспекційний портал недоступний для бізнесу. Доступ до Системи мають лише співробітники органів державного нагляду (контролю) та ДРС. Тому скористатися порталом наразі неможливо.
Ми будемо додавати інформацію, коли з’являться нові плани від інших держорганів. Слідкуйте за оновленнями!
Податкові перевірки тепер з боді-камерами та планшетами
Тепер податківці під час перевірок будуть оснащені боді-камерами, що дозволить уникнути зловживань з їхнього боку та запобігти спробам хабарництва. Запис також зніме будь-які суперечки щодо якості проведення перевірок.
На додаток до камер перевіряльники застосовуватимуть планшети та переносні принтери. Отож, від руки написані акти good bye forever (прощавайте назавжди!).
Про це повідомив у своєму телеграм-каналі голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев.
Податкові та митні пільги на 2025 рік
Із 30 грудня 2024 року набрали чинності два важливих закони щодо продовження пільг на 2025 рік:
- від 17.12.2024 № 4143-IX «Про внесення змін до Податкового кодексу України та інших законів України щодо звільнення від оподаткування податком на додану вартість операцій з ввезення на митну територію України окремих товарів оборонного призначення»;
- від 17.12.2024 № 4144-IX «Про внесення змін до Митного кодексу України щодо звільнення від оподаткування ввізним митом окремих товарів оборонного призначення та Закону України «Про деякі питання ввезення на митну територію України та проведення першої державної реєстрації транспортних засобів» щодо вимог відповідності екологічним нормам».
Серед ключових змін:
- Звільнення від митних платежів для складових, які імпортуються для виробництва боєприпасів та снарядів.
- Продовження пільг на ввезення БПЛА, приладів нічного бачення, антидронових рушниць тощо (перелік в пункті 924 «Прикінцевих положень» МКУ).
- Розширення пільг на складові для всіх безпілотників – наземних, водних, а не тільки БПЛА.
- Відтермінування до 01.01.2027 переходу на екостандарти Євро–6 для ТЗ (а мали б діяти вже з 2025 року).
- Підтримка благодійників і волонтерів: можливість неприбутківцям допомагати військовим і їхнім сім’ям без втрати статусу; зібрані волонтерами кошти – без ПДФО, якщо передані благодійним фондам; пільги для працівників неприбуткових організацій (до 5% від доходу).
- Продовження ПДВ-пільг для українського кіно на час воєнного стану.
- Скасування оцінки для ринку вживаних авто.
- Повна фіскалізація грального бізнесу.
Джерело: 7eminar