Чи порушення за новими нормами до ФКЧ-2, якщо в чеку відображати рядок «Заокруглення»?

👇 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️

Чи буде порушенням згідно з новими нормами до ФКЧ-2, якщо в чеку відображати рядок «Заокруглення»?

Ні, це не порушення.


Відповідно до пункту 5 розділу І Положення про форму та зміст розрахункових документів/електронних розрахункових документів, затвердженого наказом Мінфіну від 21.01.2016 №13, розрахункові документи, що створюються РРО / ПРРО можуть містити додаткові дані про проміжний підрахунок загальної суми за чеком, суму здачі та інші дані, зокрема інформацію, яка визначена технічними вимогами до спеціалізованих реєстраторів розрахункових операцій.


Також, відповідно до Порядку реєстрації та застосування РРО, затвердженого наказом Мінфіну від 14.06.2016 №547, у фіскальному касовому чеку мають бути зазначені обов’язкові реквізити, передбачені формою ФКЧ-2. Рядок «Заокруглення» не є обов'язковим реквізитом, але його використання допускається за умови:


  1. Відповідності чинному законодавству (зокрема, вимогам Національного банку України щодо заокруглення копійок).
  2. Дотримання структури та логіки формування чека. З 1 липня 2018 року відповідно до постанови НБУ від 15.03.2018 №25 в Україні застосовується механізм заокруглення суми чека до 0,10 грн під час розрахунків готівкою. Це передбачає, що заокруглення може бути відображене в чеку як окремий рядок. Згідно з логікою формування фіскального чека, рекомендуємо розміщувати рядок «Заокруглення» після підсумкових сум.
  3. Після рядка 18 (сума до сплати) і до рядка 19 (спосіб оплати).


Такий порядок є логічним, оскільки заокруглення впливає на суму, яку фактично сплачує покупець, але не на податкові показники.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал» або «Преміум».


Джерело: 7eminar