Дата сплати ПДФО та військового збору, у випадках коли дивіденди нараховуються, але не виплачуються

Згідно з роз'ясненнями податкових органів, сплата податку на доходи фізичних осіб (ПДФО) та військового збору має бути здійснена не в момент виплати дивідендів, а у момент їх нарахування, якщо дивіденди не були виплачені в періоді нарахування

Товариство є, сільськогосподарським підприємством вертикально інтегрованою структурою виробництва, до складу якого входять департамент рослинництва, тваринницький комплекс, комбікормовий завод, насіннєвий завод, м’ясокомбінат платник єдиного податку четвертої групи.


За результатами своєї діяльності та на підставі Протоколу засідання наглядової ради, згідно з реєстром власників іменних цінних паперів, Товариство нараховує дивіденди фізичним особам. Проте, виплату самих дивідендів у періоді їх нарахування не здійснює.


Товариство нараховує та сплачує податки та збори згідно вимог Податкового кодексу України (далі – Кодекс), в тому числі податок на доходи фізичних осіб та військовий збір.


Платник податків запитав:

коли потрібно сплатити податок на доходи фізичних осіб та військовий збір у разі нарахування дивідендів без їх виплати в періоді нарахування у момент нарахування дивідендів чи у термін, встановлений Кодексом для місячного податкового періоду?

Податківці проаналізували приписи розділу IV Кодексу та дійшли наступних висновків.


Нарахування, утримання та сплата (перерахування) податку на доходи фізичних осіб та військового збору до бюджету здійснюються у порядку, встановленому у ст. 168 та п.п. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.


Відповідно до п.п. 168.1.1 п. 168.1 ст. 168 Кодексу податковий агент, який нараховує (виплачує, надає) оподатковуваний дохід на користь платника податку, зобов'язаний утримувати податок та військовий збір із суми такого доходу за його рахунок, використовуючи ставку податку, визначену в ст. 167 Кодексу, та ставку військового збору, встановлену пп. 1.3 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.


Податок та військовий збір сплачується (перераховується) до відповідного бюджету під час виплати оподатковуваного доходу єдиним платіжним документом. (пп. 168.1.2 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).


Якщо оподатковуваний дохід нараховується податковим агентом, але не виплачується (не надається) платнику податку, то податок та військовий збір, який підлягає утриманню з такого нарахованого доходу, підлягає перерахуванню до бюджету податковим агентом у строки, встановлені Кодексом для місячного податкового періоду (пп. 168.1.5 п. 168.1 ст. 168 Кодексу).


Враховуючи зазначене, у разі якщо юридичною особою нараховується дохід у вигляді дивідендів на користь фізичних осіб – резидентів, але не виплачується, то податок на доходи фізичних осіб і військовий збір сплачується до бюджету у порядку, визначеному ст. 168 та пп. 1.4 п. 161 підрозділу 10 розділу XX «Перехідні положення» Кодексу.


Наприклад, якщо дивіденди були нараховані у вересні 2024 року, а виплачені у грудні 2024 року, то сплатити ПДФО та військовий збір юридична особа повинна була не пізніше 30 жовтня 2024 року.


Джерело: ІПК від 28.10.2024 №5001/ІПК/99-00-24-03-03

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

Надходження основних засобів: бухгалтерські проведення

Якими бухпроведеннями показати в обліку придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах попередньої оплати, придбання основних засобів за рахунок власних коштів на умовах наступної оплати, придбання основних засобів за рахунок короткострокового кредиту банку, придбання основних засобів за рахунок довгострокового кредиту за програмою «Доступні кредити 5-7-9%», створення основних засобів власними силами, переведення до складу основних засобів з оборотних активів, будівництво основних засобів підрядним способом, безоплатно отриманих основних засобів, надлишки основних засобів, що виявили через інвентаризацію, внесок основними засобами до статутного капіталу, основними засобами до додаткового капіталу без збільшення статутного капіталу, обміну подібними основними засобами, обміну неподібними основними засобами, розповідаємо у статті