
👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Розділ «Щомісячні авансові внески» заповнюється по нарахуванню, тому в 1 кварталі потрібно зазначити – 4800,00 грн.
У розділі ІІІ декларації платника єдиного податку «Щомісячні авансові внески» слід зазначати суму нарахованого до сплати єдиного податку, а не фактичну сплату.
Про це зазначає ДПС в ЗІР, категорія 107.01.07:
ФОП-платники єдиного податку першої і другої груп в податковій декларації платника єдиного податку відображають нараховані до сплати щомісячні авансові внески, незалежно від здійснення ними фактичної сплати єдиного податку у вигляді авансового внеску за податковий (звітний) період.
Таким чином, навіть якщо у вас була переплата на початок року, у розділі ІІІ декларації за 1 квартал потрібно зазначити повну суму нарахованих авансових внесків – 4800 грн. Фактична сплата, зменшена на суму переплати, у цьому випадку не враховується.
Джерело: 7eminar
Шаблони та зразки документів:
Податкова декларація платника єдиного податку - фізичної особи - підприємця (з 31.01.2025)
Читайте більше:
Переплата єдиного податку: чи зараховується в майбутні платежі
Чому у ФОП виникає «переплата» з ЄСВ – пояснюємо простими словами
Декларація платника єдиного податку – ФОП 1 групи: порядок заповнення
Декларація платника єдиного податку – ФОП 2 групи: інструкція
Декларація платника єдиного податку – ФОП 3 групи: інструкція



















