Роз'яснювальна робота ДПС: роботодавці підвищують зарплату працівникам

Податківці продовжують роботу з детінізації ринку праці. У результаті проведених роз’яснень понад 500 роботодавців підвищили заробітну плату найманим працівникам, що позитивно вплинуло як на доходи працівників, так і на наповнення місцевих бюджетів


Фахівці ДПС на постійній основі проводять серед суб’єктів господарювання роз’яснювальну роботу щодо необхідності офіційного оформлення трудових відносин, виплати заробітної плати не нижче мінімальної та повної сплати податкових зобов’язань.

Так, за результатами проведеної роботи у 2025 році: за період із січня по вересень 255 підприємств та 283 фізичних особи-підприємця підвищили розмір заробітної плати найманим працівникам.

Це забезпечило додаткові надходження до бюджету:


  1. 1 310,11 тис. грн – податку на доходи фізичних осіб (ПДФО);
  2. 1 592,60 тис. грн – єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
«Офіційне працевлаштування в рамках чинного законодавства – це захист прав працівників. Роботодавець, який платить офіційну зарплату, надає працівнику соціальні гарантії, а громаді – необхідні надходження. Дякуємо підприємцям, які працюють прозоро та чесно», – зазначив начальник податкової служби області Сергій Левченко.

Джерело: ДПС


Читайте більше:


Альтернативні виплати замість зарплати

Доплата до мінімальної зарплати: правила нарахування та практичні приклади

Тарифна сітка: як допоможе відповісти на запит від ДПС

Як розрахувати податки із заробітної плати

Зниження витрат на оплату праці: законні інструменти для роботодавця

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇