Уряд затвердив порядок фото- та відеофіксації перевірок на підприємствах хімічної промисловості

Новий затверджений Порядок надає інспекторам Держекоінспекції можливість використовувати відеореєстратори, фото- та відеокамери, безпілотники для фіксації перевірок та виявлених порушень. Відзняті матеріали зберігатимуться до 120 діб або довше, якщо вони використовуються в адміністративних чи кримінальних справах

Кабінет Міністрів України постановою від 11.10.2024 №1157 затвердив Порядок фіксації заходів державного нагляду (контролю) у сфері забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією чи окремих дій технічними приладами і засобами, що мають функції фото- та/або відеозйомки, аудіо- та/або відеозапису.


Документ розроблений для виконання положень євроінтеграційного рамкового Закону України від 01.12.2022 №2804-IX «Про забезпечення хімічної безпеки та управління хімічною продукцією».


Такий Порядок дозволить інспекторам Держекоінспекції ефективно та повною мірою реалізовувати свої повноваження щодо фіксації заходів нагляду (контролю). 


Перший заступник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України Олена Крамаренко прокоментувала:

Крім того, слідуючи європейським курсом, маємо забезпечити прозорість та публічність взаємодії держави та суб’єктів господарювання у сфері хімічної безпеки. Наша мета – побудувати такі відносини, коли державі довіряє і громадськість і бізнес. Чіткий порядок фото- та відеофіксації перевірок на підприємствах дозволить досягти цієї цілі. Будь усунуті будь які можливості для зловживань, перекручування фактів та потенційні корупційні чинники.

Згідно із затвердженим Порядком, під час здійснення заходів державного нагляду (контролю) на підприємствах хімічної промисловості інспектори зможуть використовувати портативні відеореєстратори, фото- та відео- камери, безпілотники, інші прилади. Зокрема, вони фіксуватимуть процес перевірки, виявлені правопорушення та їх наслідки. 


Відзнятий матеріал зберігатиметься упродовж 120 діб. У разі використання його у рамках адміністративних, кримінальних чи дисциплінарних проваджень – до завершення таких справ. Строк зберігання також може бути продовжено з урахуванням термінів оскарження підприємством рішення органів державного нагляду (контролю).


Джерело: Міндовкілля