Так, адвокат Богдан Янків, виокремлює нову ІПК (3811/ІПК/99-00-24-03-03).
Пан Богдан аналізує вищезгадану ІПК:
Податкова згадує про «Положення про заходи захисту та визначення порядку здійснення окремих операцій в іноземній валюті №5», що затверджене Постановою Правління НБУ від 02.01.2019 (далі – Положення №5).
Відповідно до абз. 1 п. 16 розд. I Положення №5: розрахунки за зовнішньоекономічними операціями здійснюються виключно через рахунки в банках.
П. 23 розд. ІІ Положення №5 передбачено, що грошові кошти від нерезидента за операціями резидента з експорту товарів підлягають зарахуванню на рахунок резидента в Україні в банку.
Одночасно податкова вказує, що
Payoneer – це міжнародна платіжна система, а отже рахунки відкриті у вказаній системі не вважаються рахунками, відкритими у банківських установах.
Тож, на основі вищезазначеної ІПК, адвокат ставить наступні запитання:
- Payoneer - платіжна система, на якій не здійснюються зовнішньоекономічні операції (відповідно до Положення №5), так чому пріоритетність має дата зарахування коштів на не банківську установу?
- Якщо вважаємо датою зарахування коштів, датою надходження у Payoneer, тоді порушуємо правила здійснення зовнішньоекономічних операцій?
- Чому тоді податкова зобовʼязує перераховувати кошти із Payoneer на український банківський рахунок, тому що доходом платника податків є дохід отриманий на рахунок, що відкритий в банківській установі?
Тож, якщо отримуєте доходи від цієї платіжної системи, радимо отримати власну ІПК.
Про позицію податківців, висловлену в ЗІР з цього питання читайте тут: «ФОП на ЄП отримав кошти на рахунок у системах PAYONEER та WISE: яка дата отримання доходу»
Джерело: Команда адвокатів Богдана Янківа
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше