Податкова вимога: що має містити та коли не надсилається

Якщо ви не встигли вчасно сплатити податки, будьте готові отримати податкову вимогу – офіційне повідомлення від ДПС із детальним розрахунком боргу та попередженням про наслідки. Вимогу надсилають лише після перевищення певного порогу боргу (3060 грн) і з дотриманням усіх процедур, передбачених ПКУ


Податкова вимога разом з детальним розрахунком суми податкового боргу надсилається не раніше першого робочого дня після закінчення граничного строку сплати суми грошового зобов’язання (п. 59.3 Податкового кодексу України, далі – ПКУ).


Відомості, які повинна містити податкова вимога:


  1. відомості про факт виникнення податкового боргу та права податкової застави,
  2. розмір податкового боргу, який забезпечується податковою заставою,
  3. обов’язок погасити податковий борг,
  4. можливі наслідки його непогашення в установлений строк,
  5. попередження про опис активів, які відповідно до законодавства можуть бути предметом податкової застави,

а також

  1. про можливі дату та час проведення публічних торгів з їх продажу.


Кому вручається податкова вимога:


  1. Платникам податків, які самостійно подали податкові декларації, але не погасили суми податкових зобов’язань у встановлені ПКУ строки, без попереднього надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.4 ПКУ).
  2. У разі коли у платника податків виник податковий борг, контролюючий орган надсилає (вручає) йому податкову вимогу в порядку, визначеному для надсилання (вручення) податкового повідомлення-рішення (п. 59.1 ПКУ).


Податкова вимога може надсилатися (вручатися) контролюючим органом за місцем обліку платника податків, в якому обліковується податковий борг платника податків.

Коли податкова вимога не надсилається?

Податкова вимога не надсилається (не вручається), а заходи, спрямовані на погашення (стягнення) податкового боргу, не застосовуються, якщо загальна сума податкового боргу платника податків не перевищує ста вісімдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (3060 грн).


У разі збільшення загальної суми податкового боргу до розміру, що перевищує 3060 грн, ДПС надсилає (вручає) податкову вимогу такому платнику податків.


Строк давності, визначений п. 102.4 ПКУ для стягнення податкового боргу, у такому випадку розпочинається не раніше дня виникнення податкового боргу у сумі, що перевищує сто вісімдесят неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.


Джерело: ДПС


Матеріал на тему:


Податковий борг до 3060 грн: як про нього дізнатися

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇