👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Директор може працювати зовнішнім сумісником у вихідні дні, якщо статутом підприємства не передбачено обмежень щодо такої діяльності.
Відповідно до статті 102-1 Кодексу законів про працю України, сумісництвом вважається виконання працівником, крім основної, іншої оплачуваної роботи на умовах трудового договору у вільний від основної роботи час на тому самому або іншому підприємстві, в установі, організації або у роботодавця – фізичної особи. Ключовою умовою для роботи за сумісництвом є виконання трудових обов'язків у час, вільний від основної роботи.
Для директора, який бажає працювати зовнішнім сумісником у суботу та неділю, це цілком можливо за умови, що ці дні є для нього вихідними за основним місцем роботи. У такому разі він може працювати повний робочий день (8 годин) у кожен із цих днів.
При оформленні такого сумісництва необхідно дотримуватися певних правил:
- У штатному розписі слід визначити повний оклад за посадою, на яку приймається директор як сумісник.
- У наказі про прийняття на роботу потрібно чітко зазначити, що працівнику встановлюється неповний робочий час з робочими днями субота та неділя тривалістю по 8 робочих годин з пропорційною оплатою праці.
Щодо ведення табеля обліку робочого часу, то в ньому необхідно фіксувати фактично відпрацьовані години роботи у відповідні дні. Для позначення роботи у вихідні дні використовуються коди «Р/8» або «РС/8», де цифра «8» вказує на кількість відпрацьованих годин.
Оплата праці за сумісництвом здійснюється за фактично виконану роботу. Це означає, що директор-сумісник отримуватиме заробітну плату пропорційно до відпрацьованого часу відносно встановленої місячної норми робочого часу.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Табель обліку використання робочого часу
Табель обліку робочого часу: практичні ситуації заповнення
Штатний розпис: розробка та складання
Неповний робочий час: прийняття на роботу і оплата праці
Шаблони та зразки документів:
Заява директора про встановлення неповного робочого дня
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше