Документи ВЛК: скільки зберігаються та де їх шукати

Дізнайтеся, які терміни зберігання медичних документів військово-лікарських комісій та військових комісаріатів діяли до 2003 року та які правила чинні сьогодні. Головний державний архів Міноборони зберігає лише документи зі строком зберігання понад 10 років


У період до 2003 року Міністерство оборони України та Збройні Сили України керувалися вимогами наказу Міністра оборони СРСР від 15.11.1975 №0215 (далі текст мовою оригіналу, російською) «О введении в действие перечней документов со сроками их хранения». Цим наказом було визначено строки зберігання документів, у тому числі й створених у 1990 роки у військових комісаріатах у процесі проходження військово-лікарських комісій призовниками.


Відповідно до вищезазначеного наказу низка документів мала такий строк зберігання:


По військово-лікарським закладам:


  1. протоколи військово-лікарської комісії - 50 років (стаття 677);
  2. свідоцтва про хворобу - 50 років (стаття 717);
  3. копії свідоцтв про хворобу, видані госпітальними, гарнізонними та прирівняні до них військово-лікарськими комісіями - до архіву не здаються, знищуються після минування потреби (стаття 718).


По військовим комісаріатам:


  1. книга протоколів засідань призовних комісій та медичні висновки осіб, які приписуються до призивних участків - 5 років (стаття 1305а);
  2. військовозобов'язані запасу - 10 років (стаття 1305б);
  3. книги та списки обліку призовників, які підлягають лікуванню - 1 рік (стаття 1306);
  4. книга обліку та списки осіб, які мають право на отримання відстрочки від призову - 5 років (стаття 1307).


Вищезгаданий наказ діяв до 2003 року, а потім він втратив чинність. На заміну нього було підготовлено новий наказ про встановлення строків зберігання документів.


Станом на сьогодні є чинним наказ Міноборони від 28.08.2019 №474 «Про затвердження Порядку користування Переліком документів, що утворюються в діяльності Міністерства оборони України та Збройних Сил України, із зазначенням строків зберігання документів та Переліку документів, що утворюються в діяльності Міністерства оборони України та Збройних Сил України, із зазначенням строків зберігання документів».


ГДА Міноборони є державною архівною установою Міноборони, яка зберігає документ з різними носіями інформації, документи Національного архівного фонду, з питань (особового складу) тривалого (понад 10 років зберігання), тобто приймає на зберігання документи, строк яких більше 10 років.

Документи із строками зберігання до 10 років включно на зберігання до ГДА Міноборони не передаються

У разі розформування військових частин, такі документи передаються правонаступнику.


Джерело: лист ГДА Міноборони від 05.06.2025 №179/1/5928


Статті на тему:


Строки зберігання документів

Первинні документи на підприємстві

Перш ніж знищувати документи, переконайтеся, що строки зберігання вже закінчились. І допоможе в цьому Сервіс «Строки зберігання документів». З ним ви будете певні на всі 100%! Спробуйте вже зараз!

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇