Оплата паїв та податків за інше ТОВ: облік та нюанси
На нашу думку, третя особа не має права самостійно сплачувати податкові зобов’язання або борги за ФОПа чи юридичну особу, якщо вона не є їхнім податковим агентом.
Це прямо випливає з пункту 87.7 статті 87 ПКУ - https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n1970, яким забороняється будь-яка уступка грошового зобов’язання або податкового боргу третім особам. Винятки допускаються лише для випадків, коли інші особи виступають гарантами погашення податкових зобов’язань, якщо це передбачено ПКУ, або в межах офіційного представництва.
Окрему увагу слід звернути на положення частини дев’ятої статті 25 Закону № 2464-VI, згідно з якими передача обов’язку зі сплати єдиного соціального внеску (ЄСВ) третім особам заборонена, за винятком голови сімейного фермерського господарства, який може сплачувати за членів господарства.
Також, якщо навіть сплата податкового боргу або зобов’язання відбулася третьою особою (фізичною чи юридичною), така сума вважається доходом платника податків, за якого здійснено платіж, і підлягає оподаткуванню, що прямо зазначено у роз’ясненні податкових органів https://kyivobl.tax.gov.ua/media-ark/local-news/483861.html
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Відповідь від 15 хвилин!
Підключіть сервіс «Особистий консультант» та отримайте рішення всіх ваших робочих завдань від найкращих експертів-практиків країни.
Нарахування заробітної плати для броньованого працівника у грудні
Чи може військовозобов'язаний з відстрочкою замінити броньованого працівника
оформили на роботу військовозобовязаного , має відстрочку , але йому 20 років …

