Оподаткування ПДВ агентських послуг для нерезидентів: основні питання
Так, у Вашому випадку виникає об’єкт оподаткування ПДВ згідно з п.п.185.1 «б» ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4483 ).
З цього приводу є роз’яснення податківців:
«Враховуючи те, що агентські послуги з пошуку потенційних клієнтів на покупку продукції, які надаються резидентом нерезиденту в межах укладеної агентської угоди, відсутні в переліку операцій, зазначених у пунктах 186.2 і 186.3 статті 186 Кодексу, то місце постачання таких агентських послуг визначається відповідно до пункту 186.4 статті 186 Кодексу, а саме як місце реєстрації постачальника - резидента.
Отже, у платника податку (резидента) операції з постачання послуг з пошуку потенційних клієнтів на покупку продукції нерезидента є об'єктом оподаткування ПДВ, які оподатковуються податком у загальновстановленому порядку за ставкою 20 відсотків. Базою оподаткування ПДВ є агентська винагорода, яку отримує резидент за надані нерезиденту послуги з пошуку потенційних клієнтів на покупку продукції.
Датою виникнення податкових зобов'язань з ПДВ у платника податку з постачання послуг нерезиденту, відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу, вважається дата, яка припадає на податковий період, протягом якого відбувається будь-яка з подій, що сталася раніше:
а) дата зарахування коштів від покупця/замовника на банківський рахунок платника податку як оплата послуг, що підлягають постачанню;
б) дата оформлення документа, що засвідчує факт постачання послуг платником податку.
Отже, на дату, визначену відповідно до пункту 187.1 статті 187 Кодексу, у платника податку, який надає послуги нерезиденту з пошуку потенційних клієнтів на покупку продукції, виникають податкові зобов'язання з ПДВ. На зазначену дату платник податку повинен нарахувати податкові зобов'язання з ПДВ, скласти та зареєструвати в ЄРПН податкову накладну» (лист ДФС України від 17.12.2015 р. № 27029/6/99-99-19-03-02-15 ).
Щодо визначення бази оподаткування ПДВ – слід керуватися нормами п.188.1 ПКУ ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4551 ), тобто виходячі з договірної вартості послуги, до якої не включається сума ПДВ.
Відповідно – сума ПДВ розраховується не «зверху» а «зсередини», тобто 500 у.о., в т.ч. ПДВ 20%: 83,33 у.о.
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Придбання товарів у нерезидента: нюанси валютного контролю в Україні
Чи можливе безкоштовне надання приміщення в суборенду підприємством
Виправлення помилок у фіскальному чеку: необхідні документи для повернення
Пільги для ФОП 2 групи при мобілізації: важливі аспекти
ФОП 2 група єдиного податку.
Був мобілізований.
Які пільги по сплаті податків/поданню звітності ФОП отримує в такому випадку?
Дякую…
Куди сплачувати цільовий внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю
Правильне оформлення посади директора представництва нерезидента в документах
Дякую…
Чи потрібен 23 рахунок для юридичних послуг та витрат
Чи достатньо скан-копій ЗЕД-контрактів для податкових органів
Переведення МНМА до складу ОЗ в 1С: покрокова інструкція
Чи потрібно подавати звіт про осіб з інвалідністю для ТОВ
Ліквідація документів ТОВ: що потрібно зберегти згідно законодавству
Чи потрібно подавати звітність по транспорту без транспортних засобів
Повернення платежу ФОП: можливості та наслідки для групи
Можна повернути цей платіж, як помилковий чи це вже порушення і перехід на іншу групу? оплата була 27.03, після того…

