Заголовок тимчасово відсутній
ФОП 3 гр. має валют.дохід. Чи діє для ФОП нарах-ня курс.різниць? Напр. у.е. у 2023 враховано в дохід по даті надходження на валют.рахунок. Валюта була на рахунку і продана у грн. у 2025 по значно-вищому курсу?
Раніше не було курс.різниць для ФОП. Та зараз є випадки, коли оборот у банк.валют.виписці, напр. за квартал, рахується не по гривн.еквіваленту на дату надх-ня валюти, а по вищому курсу. Якщо курс продажу навіть на наступ.день після надходження валюти, вищий, то в оборот у банк.виписці за квартал вказана вища сума - оборот по Дт І Кт однаковий. І звісно, оборот у виписці по Кт по надходженню не дорівнює обороту для звіту, якщо оборот для звіту рахувати по НБУ на дату надх-ня?
На думку ДПСУ - у ФОП на ЄП курсових різниць немає і прибуток від продажу валюти не оподатковується ЄП.
ЗІР (107.01.03, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28073):
"Чи включається до доходу ФОП – платника ЄП (крім е-резидента) позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням такої особи?
Відповідь:
...Датою отримання доходу платника єдиного податку є дата надходження коштів платнику єдиного податку у грошовій (готівковій або безготівковій) формі, дата підписання платником єдиного податку акта приймання-передачі безоплатно отриманих товарів (робіт, послуг). Для платника єдиного податку третьої групи, який є платником податку на додану вартість, датою отримання доходу також є дата списання кредиторської заборгованості, за якою минув строк позовної давності.
Позитивна різниця від продажу банком іноземної валюти за дорученням фізичної особи – підприємця не є доходом фізичної особи – підприємця – платника єдиного податку."
ЗІР (107.01.03, https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=28123)
"Чи здійснюється перерахунок іноземної валюти за офіційним курсом гривні, встановленим НБУ, яка на дату закінчення звітного періоду обліковується на поточному рахунку ФОП – платника ЄП (крім е-резидента)?
Відповідь:
...перерахунок іноземної валюти за офіційним курсом гривні, встановленим Національним банком України, яка на дату закінчення звітного періоду обліковується на поточному рахунку фізичної особи – підприємця - платника єдиного податку, не здійснюється."
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Чи можливе працевлаштування воєнообов'язаного сумісника з окладом 13000
Запитання.
Підприємство хоче взяти сумісника чоловіка воєнообов'язаного вин заброневань.
Чи можемо взяти його за сумісництвом з окладом 13 000
чи потрібно більше 20 000,00 так як він заброньований.
Дякую…
Як виправити помилку в звіті за лютий
Призначення доплати за військовий облік: нюанси та посади
Як правильно призначити доплату? Чи потрібно вводити в штатний розклад якусь посаду для ВО? Від чого має бути доплата, від її теперішнього окладу (оклад 20000грн…
Зміни в об’єднаній звітності: що потрібно знати у квітні
Звіти по працевлаштуванню інвалідів: сервіси для подання інформації
Оформлення бухгалтерських документів при купівлі пального корпоративною карткою
Перелік документів для оцифрування трудової книжки працівника 1984 року
Чи обов'язково потрібно додатки до дипломів?
Трудову оцифровує організація…

