Заголовок тимчасово відсутній
З метою уникнення подвійного оподаткування ФОП повинен надати копії реєстраційних документів. Податкова адреса ФОП має значення.
Згідно з п. 177.8 ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n4292 під час нарахування (виплати) фізичній особі – підприємцю доходу від здійснення нею підприємницької діяльності, суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, не утримують податок на доходи у джерела виплати, якщо фізичною особою – підприємцем, яка отримує такий дохід, надано копію документу, що підтверджує її державну реєстрацію відповідно до закону як суб’єкта підприємницької діяльності.
Щодо ФОП на спрощеній системі оподаткування, то як зазначають податківці в ЗІР, категорія 107.05, документом, що підтверджує факт перебування фізичної особи – підприємця на спрощеній системі оподаткування, обліку та звітності та обрані ним види господарської діяльності, є витяг з реєстру платників єдиного податку, копія якого при необхідності надається юридичним особам та фізичним особам – підприємцям, з якими має господарські відносини такий платник єдиного податку https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35335
Отже, законодавство нам говорить про те, що від ФОП потрібно вимагати копії документів, завірених належним чином- Витяг або Виписку з ЄДР, Витяг з Реєстру платників єдиного податку.
Але є один нюанс! Перевірте за наданими реєстраційними документами податкову адресу ФОП.Згідно з п.п. 38.9 підрозд. 10 розд. ХХ ПКУ https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n8462 під час нарахування (виплати) ФОП, місцезнаходженням або місцем проживання яких є тимчасово окупована територія (незалежно від системи оподаткування), доходу від здійснення ними підприємницької діяльності суб’єкт господарювання та/або самозайнята особа, які нараховують (виплачують) такий дохід, зобов’язані утримати ПДФО у джерела виплати.
При цьому на таких осіб не поширюється дія п. 177.8 ст. 177 ПКУ та п.п. 2 п. 297.1 ст. 297 ПКУ. ЗІР, 103.25 https://zir.tax.gov.ua/main/bz/view/?src=ques&id=35256 Перелік територій, на яких ведуться (велися) бойові дії або тимчасово окупованих рф затверджений наказом Мінреінтеграції від 22.12.2022 № 309 https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1668-22#Text
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Облік послуг з приєднання електроустановок: витрати чи основний засіб
Є відповідь АІ
Право на включення ПН у звітність після судового рішення
Облік втрат врожаю моркви: бухгалтерські проводки для підприємства
Є відповідь АІ
Облік кондиціонера та монтажного комплекту: рахунки та документи використання
Є відповідь АІ
Відшкодування витрат на відрядження засновнику поза штатом підприємства
Є відповідь АІ
Виплата відпускних і сплата податків: чи є порушення
ФОП зобов'язаний подавати квартальну електронну звітність за третій квартал
Як правильно заповнити скасовуюче повідомлення про прийняття
Облік давальницької сировини: проводки та рахунки для підприємства
Є відповідь АІ
Оформлення документів для відшкодування витрат на пальне авто
Збільшення норми витрат пального для трактора під час косіння
Урахування пального: документи, проводки та нормативні вимоги процесу
Застосування надбавок на списання пального для сільгосптехніки
Є відповідь АІ
Зміна назви контрагента: створювати нову картку чи редагувати
Є відповідь АІ


