Відмова в бронюванні: чи є відповідальність керівника та кадровика

Керівник відмовляє працівнику в бронюванні. Яка відповідальність керівника та особи відповідальної за ведення військового обліку?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:

Відповідальність не передбачено.


Відповідно до п. 25 Порядку бронювання військовозобов’язаних на період мобілізації та на воєнний час, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 27.01.2023 №76, бронювання військовозобов’язаних здійснюється засобами Порталу Дія за списками, які формуються керівником державного органу, критично важливого підприємства, критично важливої установи або уповноваженою ним особою. Тобто рішення про бронювання того чи іншого працівника або відмову у бронюванні приймає керівник.


Відповідальність за відмову у бронюванні не передбачено, оскільки бронювання конкретного працівника є правом роботодавця, а не обов'язком.

👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».

Джерело: 7еminar


Статті на тему:


Бронювання священнослужителів: покрокова інструкція

Переведення / переміщення працівника на підприємстві: чи втратить він бронювання

Зарплата 20 000 грн: коли для критичності підприємства, а коли для бронювання працівника

Новий Порядок бронювання за Постановою №76: військовозобов’язаний на обліку в СБУ / розвідці

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇