Один платіж за кілька рахунків: скільки податкових накладних складати

У разі отримання попередньої оплати одним платежем за кількома рахунками постачальник має скласти лише одну податкову накладну. Поділ такої суми на декілька ПН не відповідає нормам ПКУ. Натомість усі товари з різних рахунків можна зазначити в окремих рядках однієї ПН

Підприємство надало покупцю кілька рахунків на оплату товарів та надалі отримано від покупця попередню оплату за такими рахунками одним платежем (на загальну суму, зазначену у таких рахунках).

Чи можна скласти кілька податкових накладних (ПН) по кожному рахунку у випадку отримання попередньої оплати від покупця одним платежем?

За словами податківців ПН складають окремо на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на рахунок платника податку в банку / небанківському надавачу платіжних послуг як попередня оплата (аванс).


Тому складання двох або більше ПН у випадку отримання попередньої оплати товарів/послуг одним платежем (у тому числі якщо така попередня оплата здійснена за різними рахунками (за різні товари)) не відповідає нормам ПКУ і первинним документам. Це не дає можливості ідентифікувати здійснені операції.

На суму попередньої оплати, що надійшла одним платежем, повинна бути складена одна ПН

Водночас з урахуванням норм п. 16 Порядку заповнення податкової накладної, затвердженого наказом Мінфіну від 31.12.2015 №1307, у різних рядках однієї ПН платник може зазначити інформацію про товари/послуги, попередня оплата за які здійснена однією сумою за різними рахунками, у розрізі номенклатури таких товарів/послуг.


Джерело: ІПК від 19.05.2025 №2729/ІПК/99-00-21-03-02 ІПК


Статті на тему:


Податкова накладна: 2025

Виправлення помилок у податкових накладних

Розгляд скарг про відмову в реєстрації ПН / РК у режимі відеоконференції

Режим експортного забезпечення товарів (РЕЗ): що це таке і коли він почне працювати

Як розблокувати ПН / РК: алгоритм дій

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇