Хто не помиляється, той не платить штраф
Ви колись замислювалися над тим, наскільки важливо правильно заповнити реквізити платіжної інструкції? Здавалося б, рутинна справа, але одна помилка може обернутися фінансовими втратами чи навіть штрафами. Чи Ви впевнені, що знаєте, як правильно зазначити «Призначення платежу»? І що насправді означає код виду сплати «101»? Нові правила структурованого заповнення можуть стати несподіванкою. У нашому матеріалі – все, що потрібно знати, щоб уникнути неприємностей.
Тести на самоперевірку
Допоможуть перевірити рівень обізнаності у заповненні платіжних інструкцій та уникнути поширених помилок. Тести – нижче.
Чи можна на власний розсуд змінювати формат платіжної інструкції?
Чи оформлювати окремі платіжки для сплати кількох видів податків?
Чи можна сплатити борги з ПДВ та ЄСВ однією платіжною інструкцією?
❓ ЄСВ-пільга для ФОПа-сумісника: чи працює правило «одного платежу»
Чи може підприємець на 3-й групі єдиного податку уникнути сплати ЄСВ за себе, якщо роботодавець за сумісництвом уже виконав цю вимогу? Законодавство містить ключові умови, за яких це можливо, але їхнє дотримання вимагає чіткості. Чи обов’язково мати основне місце роботи для звільнення від сплати ЄСВ? Відповідь ДПС на запит редакції 7eminar.ua розкриває цікаві нюанси. Ви готові дізнатися деталі?
🎓Форма № 20-ОПП: що варто знати, щоб уникнути штрафів
Форма № 20-ОПП – обов’язкова, але чи всі знають, як і коли її подавати? Що робити, якщо з’явився новий об’єкт оподаткування? А як діяти у разі зміни даних про вже задекларовані активи? Пропустите цей крок – і ризикуєте отримати штраф! Чи варто подавати форму у разі виникнення будь-якого сумніву? Як правильно звірити дані, щоб уникнути помилок? У спеціальному мінікурсі ми зібрали всі відповіді, які допоможуть Вам уникнути зайвого клопоту. Залишилося тільки дізнатися більше. 😉
SOS! Працівника раптово забрали в армію: дії роботодавця
Ваш працівник раптово зник із робочого місця, а згодом повідомив про мобілізацію? Чи маєте Ви право вимагати документи, та як правильно табелювати час його відсутності? Чи потрібно повідомляти військкомат, і чи можна отримати підтвердження без участі працівника? У цій консультації ми розкрили покроковий алгоритм для роботодавця, підготували зразки документів і підказки, як уникнути проблем із законом.
💰 Фінансова допомога від єдинника: право чи порушення
Чи може єдинник третьої групи, який не є платником ПДВ, надавати одноразову безвідсоткову фіндопомогу юрособі на загальній системі оподаткування? Відповідь податківців виявилася не такою очевидною, як можна було очікувати. Вони звернулися до норм Податкового та Господарського кодексів, але поміж рядками можна побачити цікаву юридичну межу: що ще дозволено, а що вже виглядає як фінансове посередництво?
🎥 Відпускні, лікарняні/декретні, перевірки ТЦК – без ляпів і штрафів!
13 травня розповімо, як правильно визначити розрахунковий період, врахувати сукупний дохід та страховий стаж, а також торкнемося нюансів середньої зарплати та денної виплати.
Дізнаєтесь, як оформлювати відрядження у 2025 році, щоб уникнути претензій від податкової. Окремо поговоримо про оновлені правила дистанційної та надомної роботи: як зміни до КЗпП впливають на формулювання наказів і договорів. Це важливо для тих, у кого є працівники, які працюють віддалено або часто перебувають у роз’їздах.
А ще з’ясуємо, що загрожує критично важливим підприємствам, які забронювали працівників за постановою № 76, за недотримання 20-тисячного критерію зарплати. Тільки актуальні кейси 2025 року + практичні приклади розрахунків!
🏖️ Відкликання працівника з відпустки: документи та правила
Уявіть, що Ваш бізнес опинився у форс-мажорній ситуації, і без участі ключового працівника не обійтися. Чи Ви можете відкликати його з відпустки? В яких випадках це дозволено законом, як правильно оформити відкликання та які ризики чекають, якщо порушити встановлені правила? У нашій статті детально розглянуто всі нюанси: від документального оформлення до способів уникнення штрафів і конфліктів із працівниками. З нашою допомогою знатимете свої права та діятимете впевнено.
⬇️ Документ дня! Лист до ДПС про ліквідацію ОЗ
Що робити, якщо основні засоби компанії викрадено або знищено, а контролюючі органи вимагають підтвердження? Які саме документи гарантують правильне закриття питання в ДПС? Ми підготували для Вас приклад супровідного листа, який може стати у пригоді. Скористайтеся готовим зразком, щоб уникнути несподіваних податкових ризиків!
☝️ Кандидата на бронювання немає у реєстрі «Оберіг»: рішення
Вашого працівника немає у реєстрі «Оберіг», і це блокує бронювання? Проблема може критися в невідповідностях із даними Пенсійного фонду. Раніше це означало довгі звернення до «Дії» та очікування ручної перевірки. Тепер усе простіше: «Резерв+» дає працівникам можливість оновлювати дані самостійно, а роботодавцям – швидко діяти через портал ПФУ. Але що робити, якщо цього недостатньо? Дізнайтеся, як уникнути помилок і забезпечити безперебійну роботу!
🔥 Гаряча ТОП-п’ятірка з сервісу «Особистий консультант»
- Відображення декретної відпустки у звітності з ЄСВ: покрокова інструкція
- Чи може роботодавець відмовити у відпустці для догляду за дитиною до 3 років
- Як відобразити продовжений лікарняний по вагітності та пологах у звітності з ЄСВ
- Чи вважається врученою повістка, яку сфотографували та надіслали на Viber
- Вагітність та ФОП: які податки можна не сплачувати з декретних
Сьогоднi – Ви редактор!
Ми знаємо, наскільки корисними є наші безкоштовні вебінари за найактуальнішими темами.
І як професіонал, Ви можете допомогти нам у плануванні наступних ефірів. Все дуже просто – виберіть тему вебінара, яка цікавить Вас найбільше. Своїм голосом Ви допомагаєте нам робити ефіри максимально корисними.
Дякуємо заздалегідь 😉
Важливі новини дня
- Верховна Рада ратифікувала Угоду про копалини: ознайомлюємося з текстом
- Переказав другу гроші – сплати податок? Нові нюанси банківських операцій
- Чи є право на ПК, якщо отримали товар пізніше, ніж датована ПН
- ВЗ, сплачений ФОПом у 2024 році, автоматично зарахують у майбутні платежі за 2025-й
- В Україні незабаром запрацює ринок віртуальних активів: Гетманцев
- Як повернути помилковий платіж та уникнути пені: інструкція ДПС
- ТЦК не може вимагати «свіжий» висновок ВЛК для відстрочки: рішення суду
Вечірній Бухгалтер рекомендує ►
Нові знання вже чекають на Вас у новому відеокурсі!
📚 Все про автотранспорт на підприємстві: облік, ПММ, ремонт, ТТН, списання розповість наш експерт — Галина Морозовська
Під час перегляду Ви дізнаєтеся все про:
- автотранспорт на підприємстві: придбання, безкоштовне отримання, оренда, оформлення та облік, строк корисного використання, списання;
- ПММ: документи на заправку, оподаткування та податкові ризики, списання та його оформлення, перевитрати ПММ і наслідки;
- техобслуговування та ремонт: заміна шин та акумуляторів, мийка та хімчистка, види ремонтів, поліпшення, бухоблік;
- ТТН: (не)обов’язковість, відповідальність за відсутність, правила заповнення та обов’язкові реквізити.
Новини підготувала
Ваша взяла шляпку а треба було шапку Редакція