Законні способи отримувати перекази з-за кордону без сплати податків

Чи всі перекази з-за кордону оподатковуються? Чи є винятки?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Законно оптимізувати оподаткування іноземних доходів та взагалі не сплачувати ПДФО з деяких видів закордонних переказів цілком реально.


Податкове законодавство України передбачає кілька випадків, коли отримані з-за кордону кошти не включаються до оподатковуваного доходу. Це стосується, наприклад, таких надходжень:


  1. кошти, отримані як міжнародна технічна допомога (дотації, гранти тощо) відповідно до міжнародних угод;
  2. аліменти, отримані від іноземного платника;
  3. кошти цільового призначення для здійснення певних цілей (наприклад, оплати навчання чи лікування за кордоном);
  4. надходження, отримані як благодійна чи гуманітарна допомога, у тому числі з-за кордону;
  5. стипендії з бюджету іноземної держави;
  6. доходи дипломатичних представників та членів їх сімей, якщо вони не є резидентами України.


Окремо варто зупинитися на випадках оподаткування переказів на картку від близьких родичів із-за кордону. Тут важливо розуміти таке:


  1. Кошти, отримані як допомога чи утримання від батьків, дітей, чоловіка / дружини або інших членів сім’ї відповідно до положень Сімейного кодексу, не вважаються додатковим благом та не підлягають оподаткуванню. Це, наприклад, аліменти, кошти на утримання батьками неповнолітніх дітей або повнолітніми дітьми своїх непрацездатних батьків тощо.
  2. Якщо отримані від близьких родичів кошти підпадають під визначення «подарунок», то вони оподатковуються за нульовою ставкою. Членами сім’ї для цілей оподаткування вважаються батьки, чоловік/дружина, діти, у тому числі усиновлені, брати, сестри, дід, баба і онуки.
  3. Якщо іноземні доходи отримано у спадщину, то спадкоємці першого ступеня спорідненості (тобто, батьки, чоловік/дружина та діти) можуть не сплачувати податок.


Отже, щоб не сплачувати ПДФО з переказів від близьких родичів, у призначенні платежу має бути зазначено, що кошти перераховуються як утримання, матеріальна допомога чи безповоротна фінансова допомога (дарування).


Ще один законний спосіб не сплачувати податок з іноземних доходів – отримати кошти на картковий рахунок в іноземному банку. Наприклад, якщо фізична особа легально працює чи постійно проживає за кордоном і має там відкритий рахунок. У такому разі оподаткування здійснюватиметься за правилами іншої країни.


За роз'ясненням податківців тут.


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇