Як захиститись від ризиків, під час виконання робіт у полі в умовах воєнного стану

В Держпраці нагадують основні правила, як убезпечитися від ризиків, під час виконання робіт у полі. Основне правило в умовах воєнного стану – не нехтувати сигналом «Повітряна тривога!»

В умовах воєнних дій на території України з’явились нові ризики та труднощі для працівників агросектору через артилерійські обстріли, бомбардування, міни, вибухонебезпечні предмети.


Третина земельного фонду України знаходиться в зоні ризику, де роботи з обробки землі необхідно розпочинати тільки після проходження процедури щодо очищеної території – від операторів протимінної діяльності до місцевих державних адміністрацій, органів місцевого самоврядування.


В Держпраці нагадують основні правила, як убезпечитися від ризиків, під час виконання робіт у полі:


  1. Необхідно провести позапланові інструктажі з питань охорони праці працівників щодо дій, у разі початку бойових дій (артилерійські обстріли, бомбардування тощо).
  2. Роботи на відкритих територіях потрібно проводити переважно в денний час. Слід запобігати довготривалому безперервному проведенню робіт у зонах прилеглих до ведення бойових дій.
  3. Не нехтуйте сигналом «Повітряна тривога!». У разі виникнення загрози, потрібно:
  4. припинити проведення будь-яких робіт;
  5. обмежити до мінімуму пересування відкритою територією;
  6. пройти до захисних споруд або іншого придатного для захисту укриття.
  7. Якщо ви в транспорті (с/г техніці), потрібно:
  8. зупинити транспортний засіб;
  9. швидко, без паніки, вийти з транспортного засобу та рухатись в напрямку протилежному від об’єктів (промислових чи житлових) та від дороги;
  10. у полі – якнайдалі від техніки;
  11. лягти на землю та закрити голову руками.
  12. Перед виходом з укриття, тільки після сигналу «Відбій повітряної тривоги!», потрібно вжити всіх заходів щодо належної організації безпечного виконання робіт та пересування визначеними маршрутами.

Постійно стежте за оповіщеннями, що надсилаються за допомогою засобів зв’язку (зокрема мобільного телефону), щодо наявності загрози бойових дій та інформуйте про можливу небезпеку працівників, які перебувають поруч.

Джерело: Держпраці


Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇