👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
ДПС може накласти штрафну санкцію за несвоєчасне подання звітності, також питання можуть виникнути з боку Держпраці.
Згідно з п. 3 Порядку обміну електронними документами з контролюючими органами, затвердженого наказом Мінфіну від 06.09.2017 №557 автор (платник податків) надсилає звітність з використанням засобів електронного зв’язку до адресата (ДПС) протягом операційного дня.
У розумінні Порядку № 557 операційний день - частина дня, протягом якої за наявності технічної можливості здійснюється електронний документообіг.
Згідно з пп. 69.18 підр. 10 розд. ХХ ПКУ тимчасово, на період до припинення або скасування воєнного, надзвичайного стану на території України, з метою захисту прав платників, збереження та захисту даних надання електронних сервісів та приймання електронних документів від платників податків здійснюються у робочі дні з 8 години до 20 години.
Таким чином, надіслана звітність в останній день її подання після 20:00, навіть за наявності другої квитанції від ДПС про її успішне прийняття, може вважатись ДПС поданою з порушенням терміну подання. Зокрема, це підтверджує і судова практика, наприклад, постанова П’ятого апеляційного адміністративного суду від 25.11.2024 у справі № 420/32016/23.
Згідно з п. 119.1 ПКУ:
- неподання, подання з порушенням встановлених строків, подання не в повному обсязі, з недостовірними відомостями або з помилками податкової звітності про суми доходів, нарахованих (сплачених) на користь платника податків, суми утриманого з них податку, а також суми, нараховані (виплачені) фізичним особам за товари (роботи, послуги), якщо такі недостовірні відомості або помилки призвели до зменшення та/або збільшення податкових зобов’язань платника податку та/або до зміни платника податку, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 1020 грн;
- за повторне порушення протягом року було застосовано штраф за таке саме порушення, - тягнуть за собою накладення штрафу у розмірі 2040 грн.
При цьому треба також зважати на те, що подання звітності – це виконання трудових обов’язків працівником (наприклад, бухгалтером). Трудові обов’язки працівник виконує виключно у робочий час з відповідною оплатою праці.
Залучення працівників до роботи у їх позаробочий час можливе, але треба це правильно оформити та відповідним чином оплатити. Про нюанси та обмеження залучення працівників до роботи у позаробочий час ми говорили у нашій консультації.
У разі недотримання порядку залучення працівника до роботи у позаробочий час роботодавець може бути притягнений до відповідальності за наслідками перевірки Держпраці.
Згідно зі ст. 265 КЗпП роботодавці несуть відповідальність у вигляді штрафу в разі, зокрема, порушення мінімальних гарантій в оплаті праці у двократному розмірі мінімальної заробітної плати (наразі 16 000 грн), встановленої законом на момент виявлення порушення, за кожного працівника, стосовно якого скоєно порушення.
Також до посадових осіб підприємства може бути застосовано адміністративний штраф відповідно до ч. 1 ст. 41 КУпАП від 30 до 100 нмдг (510-1700 грн).
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar