У першому кварталі 2025 року надходження до бюджету військового збору становлять 34,1 млрд гривень. Про це розповів Голова Державної податкової служби України Руслан Кравченко:
Це в 3,7 раза більше, ніж за цей же період минулого року. У січні – березні минулого року платники податків сплатили до бюджету майже 9,3 млрд гривень.
Найбільше сплачено:
- м. Київ – 11,3 млрд грн;
- Дніпропетровська область – 3,9 млрд грн;
- Львівська область – 2,5 млрд грн;
- Харківська область – 2,2 млрд гривень.
Голова ДПС наголосив:
Вдячний всім платникам податків за свідому позицію. Це ресурс, який йде на підтримку наших військових, безпеку та перемогу України.
Податківці нагадують, що військовий збір сплачують усі категорії платників податків.
Ставки військового збору:
- ФОПи першої, другої та четвертої груп – 10% від мінімальної заробітної плати, встановленої на 1 січня звітного року (у 2025 році розмір щомісячного авансового внеску – 800 грн).
- Платники єдиного податку третьої групи (крім е-резидентів) – 1% від отриманого доходу щоквартально.
- Підприємці на загальній системі оподаткування – 5% від чистого річного оподатковуваного доходу.
- З найманих працівників – 5% від нарахованої заробітної плати.
- 1,5 відсотка з доходу, одержаного у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, які здійснюються відповідно до законодавства України (за винятком доходів, які звільняються від оподаткування військовим збором відповідно до підпункту 1.7 п. 161 підрозділу 10 розділу ХХ Податкового кодексу України) сплачують військовослужбовці та працівники:
- ЗСУ;
- СБУ;
- Служби зовнішньої розвідки України;
- ГУР;
- Нацгвардії;
- Держприкордонслужби;
- Управління державної охорони України;
- Держспецзв’язку;
- Державної спеціальної служби транспорту України.
Звільнені від сплати військового збору:
- ФОПи першої та другої груп, податкові адреси яких знаходяться на окупованих територіях або територіях, на яких ведуться бойові дії;
- ФОПи першої та другої груп, які працюють без найманих працівників – на час відпустки (протягом одного календарного місяця щорічно) та у разі хвороби, яка триває більше 30 днів.
Джерело: ДПС
Потребуєте довідкової інформації в зібраному та структурованому вигляді? У розділі «Довідники» ви знайдете все необхідне для ефективної роботи: податки, звітність, трудові відносини та інші важливі теми. Матеріали підготовлені експертами та постійно оновлюються відповідно до законодавства. Дізнайтеся більше та оберіть свій довідник тут: Довідники.