👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
При несвоєчасній сплаті податків із заробітної плати роботодавець має очікувати податкове повідомлення-рішення від ДПС. Самостійно розраховувати штрафні санкції не потрібно, адже це є компетенцією податкових органів.
За порушення термінів сплати ЄСВ передбачено штраф у розмірі 20% від несвоєчасно сплаченої суми - згідно п. 2 ч. 11 ст. 25 Закону від 08.07.2010 №2464-VI «Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» (далі - Закон №2464).
Додатково нараховується пеня в розмірі 0,1% від суми недоплати за кожен день прострочення - згідно ч. 10 ст. 25 Закону №2464.
Нарахування пені починається з першого календарного дня, що настає за днем закінчення строку внесення відповідного платежу, до дня його фактичної сплати (перерахування) включно - згідно пп. 5 п. 2 розд. VI Інструкції про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування, затвердженої наказом Мінфіну від 20.04.2015 №449.
Крім того, за порушення порядку нарахування, обчислення і строків сплати ЄСВ посадові особи платників ЄСВ несуть адміністративну відповідальність - згідно абз. 2 част. 1 ст.і 26 Закону №2464.
Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у сумі, що не перевищує трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн), – тягне за собою накладення штрафу від 40 до 80 нмдг (680 -1 360 грн) - згідно зі ст. 165-1 КУпАП.
Несплата або несвоєчасна сплата ЄСВ, у сумі більше трьохсот неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (5100 грн) тягне за собою накладення штрафу від 80 до 120 нмдг (1360-2040 грн).
Несвоєчасна сплата ПДФО та ВЗ тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 10% суми податку, що підлягає перерахуванню в бюджет - згідно з пунктом 125-1.1 ПКУ.
Ті самі дії, вчинені умисно, - тягнуть за собою накладення штрафу в розмірі 25% суми податку, що підлягає нарахуванню та/або сплаті до бюджету - згідно з пунктом 125-1.1 ПКУ.
На суми несвоєчасно сплачених та/або несплачених (неперерахованих) податковим агентом визначених податкових зобов’язань відповідно до пункту 129.4 ПКУ контролюючим органом нараховується пеня за кожний календарний день такої несплати (неперерахування), включаючи день погашення податкового зобов’язання, з розрахунку 120% річних облікової ставки Національного банку України, діючої на кожний такий день.
Крім того, можуть застосовуватися адміністративні штрафи за статтею 163-4 КУпАП у вигляді попередження або штрафу у розмірі від двох до трьох неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (34 -51 грн).
Для уникнення фінансових санкцій роботодавцям необхідно дотримуватися встановлених термінів сплати податків та зборів із заробітної плати. У разі виникнення заборгованості важливо якнайшвидше її погасити, оскільки сума штрафних санкцій збільшується з кожним днем прострочення.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar