Органічні харчові продукти українського виробництва: особливості реалізації

Реалізація органічної продукції дозволяється будь-якими суб’єктами господарювання лише за наявності відповідного сертифіката (копії), виданого оператору, що виробив відповідну продукцію, та відповідного маркування згідно з вимогами, встановленими законодавством

Здоровий спосіб життя це те, чого прагнуть мільйони українців. І одна з його складових здорове харчування. Тому зараз органічні харчові продукти користуються все більшою популярність у споживачів.

Органічна продукція це продукція сільського господарства та харчової промисловості, виготовлена відповідно до затверджених правил (стандартів), які передбачають мінімізацію використання пестицидів, синтетичних мінеральних добрив, регуляторів росту, штучних харчових добавок, а також забороняють використання ГМО.

В Україні на маркуванні органічних харчових продуктів вітчизняного виробництва наноситься державний логотип для органічної продукції зображено на картинці:



Обов’язковим елементом маркування органічної продукції є кодовий номер, що розміщується під державним логотипом для органічної продукції та містить:


  1. акронім, що ідентифікує державу походження;
  2. напис «organic»;
  3. реєстраційний код органу сертифікації, що здійснив сертифікацію органічного виробництва.


Реалізація органічної продукції дозволяється будь-якими суб’єктами господарювання лише за наявності відповідного сертифіката (копії), виданого оператору, що виробив відповідну продукцію, та відповідного маркування згідно з вимогами, встановленими законодавством у сфері органічного виробництва, обігу та маркування органічної продукції.


Тобто якщо споживач купує органічний харчовий продукт з відповідним логотипом, але маєте певні сумніви він може попросити у реалізатора копію згаданого сертифіката для ознайомлення.


Джерело: Держпродспоживслужба

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇