👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Процедура зміни директора буде наступна.
1. Старий директор пише заяву на звільнення до засновників підприємства, яка розглядається на зборі учасників та оформлюється Протоколом (або Рішення - якщо учасник один). Процедура відбувається наступним чином: заява на звільнення + Протокол загальних зборів учасників, на якому розглядається заява + наказ на звільнення.
В день звільнення потрібно видати директору копію наказу (розпорядження) про звільнення, письмове повідомлення про нараховані та виплачені йому суми при звільненні (ст. 116 КЗпП) та провести з ним розрахунок у строки, визначені статтею 116 КЗпП, а також внести належні записи про звільнення до трудової книжки (ст. 47 КЗпП). Запис у трудову книжку він робить сам собі, тому що в день звільнення він є посадовою особою підприємства. А отже може робити запис про звільнення.
Потім заява на приймання на роботу нового директора + Протокол + наказ на приймання на роботу.
Якщо засновник буде здійснювати керівництво підприємством на безоплатній основі і це передбачено Статутом, то він все одно вноситься в ЄДР, як особа, яка здійснює керівництво підприємством.
Детальніше про те як це оформити ми писали у статті Директор без зарплати: коли це можливо і як правильно оформити
2. Зміна директора відбувається через держреєстратора. Держреєстратор вносить відповідну інформацію в ЄДР.
Всі документи, що перелічені у п. 1 даної консультації + Форма 2 про зміну керівника подається до держреєстратора або нотаріуса, який виконує функцію держреєстратора. Подає документи новий директор.
3. В ДПС Повідомлення на прийняття нового директора подавати не потрібно. Згідно постанови КМУ від 17.06.2015 №413 «Про порядок повідомлення Державній податковій службі та її територіальним органам про прийняття працівника на роботу / укладення гіг-контракту» повідомленням про прийняття на роботу керівника підприємства, установи, організації є відомості, отримані органами ДПС з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань.
Отже, всю інформацію про прийнятого директора ДПС отримує від ЄДР напряму, і роботодавцю не потрібно подавати Повідомлення про прийняття на роботу керівника.
4. Якщо директор буде відповідальним за ведення бухгалтерського та податкового обліку, то в ДПС подається ф. №1-ОПП протягом 10 к. днів з відміткою «Х» напроти «Внесення змін щодо особи, яка відповідальна за ведення податкового та бухгалтерського обліку» (п. 66.4 ПКУ). Ідентифікатор форми J1312106. У ф. №1-ОПП заповнюємо графи 1, 2, 4 і 10. Якщо обов'язки головного бухгалтера буде виконувати директор, то в рядку 10 зазначаємо дані директора.
5. Також у 3-денний термін потрібно повідомити про зміну даних АСЦК, в якому оформлялись ключі ЕЦП (п. 70 Вимог №992). Для скасування ЕЦП попереднього директора потрібно звернутись в центр сертифікації ключів з письмовою заявою встановленої форми (бланк є на сайті) про зміну статусу ЕЦП, в якій потрібно вибрати «Скасувати» і вказати ЕЦП, який потрібно скасувати.
6. Формуємо ЕЦП на нового директора та повідомляємо про них ДПС. Для цього потрібно надати інформацію про нові сертифікати КЕП (ЕЦП) до контролюючих органів (повідомлення про надання інформації щодо кваліфікованого електронного підпису (за ідентифікатором форми J1391104).
7. Повідомте банк про зміну директора.
8. Якщо підприємство віднесено до критично важливих та бронює працівників, то про рух працівників (звільнення, приймання, переведення тощо) - потрібно подати інформацію за допомогою опції «Відомості про трудові відносини (оперативне подання інформації)»/«Повідомлення про зміни в трудових відносинах» на порталі ПФУ.
Такі відомості подаються не пізніше ніж протягом наступного дня після події.
9. У семиденний строк з дня видання наказу про прийняття на роботу (навчання), звільнення з роботи, подайте до ТЦК Повідомлення про зміну облікових даних на старого та нового директора, адже відбулась подія, яка є підставою для подання цього Повідомлення відповідно до норми п. 34 Порядку № 1487.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar