
Звільнення, скорочення
29.10.2026
Звільнення в останній день відпустки: правила, документи та розрахунок
Чи можна звільнитися в останній день щорічної відпустки та коли потрібно попередити роботодавця? Як оформити заяву й накази, у яких випадках можна не дотримуватися двотижневого строку та як розрахувати компенсацію за невикористану відпустку

- Важливі умови для звільнення в останній день відпустки
- Кадрове оформлення звільнення в останній день відпустки: заява + накази
Право працівника на звільнення в останній день відпустки визначено у ч. 1 ст. 3 Закон України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» (далі – Закон про відпустки):
За бажанням працівника у разі його звільнення (крім звільнення за порушення трудової дисципліни) йому має бути надано невикористану відпустку з наступним звільненням. Датою звільнення в цьому разі є останній день відпустки.
Варто врахувати, що у ч. 1 ст. 3 Закону про відпустки не уточнено, про які саме види відпусток йдеться. Тому формально працівник може скористатися правом на звільнення в останній день будь-якої відпустки, на яку він має право. Нагадаємо, що види відпусток працівникам визначені у ст. 4 Закону про відпустки.
У цьому матеріалі обмежимося випадками звільнення в останній день щорічної (основної чи додаткової) відпустки.
Важливі умови для звільнення в останній день відпустки
Слід врахувати, що у разі звільнення працівника за його бажанням в останній день відпустки, він має дотримуватися вимог ч. 1 ст. 38 Кодексу законів про працю України (далі – КЗпП):
Працівник має право розірвати трудовий договір, укладений на невизначений строк, попередивши про це роботодавця письмово за два тижні.
Тобто, якщо кількість днів невикористаної відпустки менше ніж 14 календарних днів, то про своє звільнення він має попередити роботодавця заздалегідь. А якщо працівник просить про звільнення до закінчення зазначеного двотижневого строку, то роботодавець також може погодитися на це, адже для нього не є обов’язковим передбачений у ст. 38 КЗпП двотижневий строк.
Чи обов’язково відпрацьовувати 2 тижні при звільненні у воєнний час, ми говорили тут
Але за певних умов дотримання такого строку не є обов’язковим. У ч. 1 ст. 38 КЗпП наведено перелік поважних причин, які дозволяють працівнику звільнятися без дотримання двотижневого строку. Серед них:
- переїзд на нове місце проживання;
- переведення чоловіка або дружини на роботу в іншу місцевість;
- вступ до навчального закладу;
- неможливість проживання у цій місцевості, підтверджена медичним висновком та інші причини.
Зверніть увагу! Перелік причин не є вичерпним, тому працівник і роботодавець можуть самостійно визначатися щодо поважності причини і на підставі цього визначати дату звільнення
Тож якщо у працівника є, наприклад, лише 10 календарних днів невикористаної щорічної відпустки, то за наявності поважної причини він може подати заяву про надання такої відпустки з подальшим звільненням навіть якщо до дати звільнення залишається менше 14 календарних днів.
Звернімо увагу і на те, що у даному випадку йдеться про звільнення працівника за будь-яких підстав (ст. 36 КЗпП), окрім однієї – звільнення за порушення трудової дисципліни. Тобто за таких умов працівник не має права на отримання невикористаної щорічної відпустки з подальшим звільненням. Втім роботодавець повинен нарахувати і виплатити працівнику компенсацію за невикористану відпустку, адже право на неї у нього залишається. Наприклад, якщо працівника звільнено за прогул на підставі п. 4 ч. 1 ст. 40 КЗпП, то йому мала бути виплачена компенсація за невикористану відпустку.
Кадрове оформлення звільнення в останній день відпустки: заява + накази
Про своє бажання звільнитися в останній день відпустки працівник повідомляє роботодавця у заяві, у якій вказує як про отримання щорічної відпустки, так і про звільнення:
Прошу надати невикористану щорічну основну відпустку із 27 квітня 2026 року тривалістю 14 календарних днів з подальшим звільненням за власним бажанням в останній день відпустки.
На підставі такої заяви роботодавець видає два окремих накази:
- наказ про надання щорічної основної відпустки;
- наказ про звільнення працівника за власним бажанням.
Такі накази мають різні строки зберігання, а саме наказ про відпустку підлягає зберіганню протягом 5 років, а наказ про звільнення – протягом 75 років. Тому поєднувати ці накази в один буде помилкою.
Більше того, такі накази можуть видаватися не в один день. Цілком логічно, що наказ про звільнення може бути виданий ближче до дати звільнення працівника, адже за час відпустки він ще може змінити своє рішення щодо звільнення. Тож дата наказу про звільнення може бути як до, так і після початку відпустки.
А як бути, якщо працівник хоче звільнитися, але просить про відпустку, яка не передбачена графіком відпусток?
Очевидно, що роботодавець має право відмовити працівнику у наданні такої відпустки, але повинен видати наказ про звільнення працівника за власним бажанням і виплату компенсації за дні невикористаної відпустки.
Компенсація також має бути виплачена у разі, якщо перед звільненням працівник використав лише частину щорічної відпустки.
При нарахуванні компенсації за дні невикористаної відпустки слід пам’ятати, що початок відпустки і дата звільнення можуть припадати на різні календарні місяці. Тож середньоденна зарплата, за якою нараховано оплату відпустки, не може використовуватися для нарахування компенсації. Тому потрібно обчислити середньоденну зарплату окремо, виходячи із відповідного розрахункового періоду.
І не ігноруйте той факт, що за час перебування в щорічній відпустці перед звільненням працівник може заробити собі ще кілька днів відпустки. Тому ймовірність нарахування компенсації у випадку звільнення працівника в останній день відпустки досить велика.
Докладно про порядок нарахування компенсації та розрахунок з працівником у день звільнення читайте у наступних матеріалах:
- «Компенсація за невикористану відпустку: правила та приклади розрахунку»;
- «Невчасно виплачені розрахункові кошти при звільненні працівника: наслідки»;
- «Звільнення через виявлену невідповідність займаній посаді внаслідок недостатньої кваліфікації»;
Шаблони та зразки документів:
Заява про надання невикористаної щорічної відпустки з подальшим звільненням
Наказ про звільнення з виплатою компенсації за основну і додаткову відпустки
Наказ про звільнення з виплатою компенсації за додаткову соціальну відпустку на дітей
Наказ про звільнення за власним бажанням з виплатою грошової компенсації
Наказ про надання невикористаної щорічної основної відпустки
Судова практика
13.11.2026
Неповідомлення про розгляд заперечень є підставою скасування ППР: позиція Верховного Суду
Податкова не повідомила підприємство про дату, час і місце розгляду заперечень на акт перевірки – і це стало підставою для скасування податкових повідомлень-рішень. Верховний Суд наголосив: платник має право брати участь у розгляді своїх заперечень, а контролюючий орган зобов’язаний забезпечити таку можливість у порядку та строки, визначені п. 86.7 ПКУ. Порушення цієї процедури є самостійною підставою для скасування ППР незалежно від обґрунтованості висновків перевірки

Ліквідація госпсуб'єкта
13.11.2026
Ліквідаційний баланс: хто складає і куди подає у 2026 році
Припинення юридичної особи – це не лише формальне рішення власників, а комплексна процедура з чіткими етапами, строками та обов’язками. Від правильності дій на кожному з них залежить відсутність претензій з боку кредиторів і контролюючих органів

ФОП
13.11.2026
Чи може ФОП на 2 групі єдиного податку створювати та продавати худтвори: позиція ДПС
ДПС надала індивідуальну податкову консультацію щодо можливості здійснення ФОП на другій групі спрощеної системи оподаткування діяльності зі створення та продажу оригінальних літературних творів (театральних сценаріїв)

Календар бухгалтера
13.11.2026
19 листопада – сплачуємо податки, збори та внесок за ІІІ квартал 2026 року
19 листопада 2026 року – граничний строк сплати низки податків і платежів за ІІІ квартал. Зокрема, це податок на прибуток, єдиний податок для платників 3-ї групи, військовий збір, туристичний та екологічний збори, рентна плата й інші платежі. Також до цієї дати роботодавці мають сплатити внесок на підтримку працевлаштування осіб з інвалідністю за ІІІ квартал

Ліцензії та дозволи
13.11.2026
Немає кадастрового номера: як заповнити заяву на ліцензію для зберігання пального
Чи можна отримати ліцензію на зберігання пального для власних потреб, якщо земельній ділянці не присвоєно кадастровий номер? ДПС роз’яснила, як у такому разі заповнювати пункт 7 заяви та чи потрібно зазначати дані у графі 12 «Кадастровий номер». Відсутність кадастрового номера не означає, що відповідне поле потрібно заповнювати умовними даними, однак адресу місця зберігання та інші передбачені відомості зазначити обов’язково

Оренда, позичка
13.11.2026
Фізособа здає в оренду нерухоме майно юрособі або ж підприємцю: що з ПДФО з 23 жовтня 2026 року
З 23 жовтня 2026 року доходи фізосіб від оренди житлової та нежитлової нерухомості оподатковують ПДФО за ставкою 5% замість 18%. Водночас пільгова ставка не поширюється на всі види оренди: для земельних ділянок та іншої нерухомості діє ставка 18%. ДПС також роз’яснила, чи потрібно перераховувати податок із орендної плати, виплаченої до 23 жовтня, та нагадала про військовий збір

ПДВ
13.11.2026
Платника ПДВ виключили з переліку ризикових: чи виключать його контрагентів
За загальним правилом, у разі виключення платника податку з переліку платників, які відповідають критеріям ризиковості платника податку, на підставі рішення комісії регіонального рівня, або рішення суду, автоматично виключаються з переліку ризикових його контрагенти. Рішення про відповідність/невідповідність критеріям ризиковості платника податку набирає чинності у день засідання комісії регіонального рівня та прийняття відповідного рішення

Готівкові кошти, розрахунки
13.11.2026
Нові ліміти переказів ФОП з 14 листопада!
З 14 листопада 2026 року банки знижують місячні ліміти переказів для окремих категорій ФОП: для першої групи – до 400 тис. грн, для другої та третьої – до 1 млн грн. Чи означає це заборону на перекази понад ці суми та кому загрожує додаткова перевірка? Розбираємо, кого торкнуться зміни, які документи може запросити банк і як підготуватися, щоб не затримувати розрахунки з контрагентами

Акцизний податок
13.11.2026
Втрачені акцизні марки: як декларувати податок у листопаді 2026 – червні 2027
Запровадження електронної простежуваності обігу алкоголю, тютюнових виробів та рідин для електронних сигарет перенесли з 1 листопада 2026 року на 1 липня 2027 року. Через це для платників акцизного податку змінюється і порядок відображення сум податку з втрачених марок акцизного податку. Оскільки додаток 5 до акцизної декларації вже виключено, за звітні періоди з листопада 2026-го до червня 2027 року такі показники потрібно зазначати в додатку 9, використовуючи таблиці старої форми

Бронювання, критичність
13.11.2026
Як отримати статус критично важливого підприємства: консультує Укртрансбезпека
Постанова КМУ №1328 запровадила новий механізм розгляду питань щодо визначення статусу важливих підприємств і збільшення обсягів бронювання працівників. Про новий механізм отримання критичності та бронювання розповідає Укртрансбезпека

Е-сервіс
13.11.2026
Мета діяльності, напрями та керівництво: ЄДР розширив дані
У Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, ФОП та громадських формувань оновили API, розширивши перелік даних, доступних за запитом про громадське формування. Відтепер детальна інформація міститиме мету діяльності, напрями роботи та відомості про членів керівного органу

Пільги
13.11.2026
Помилка у застосуванні ПСП: який штраф загрожує платнику податків
Порушення норм щодо застосування податкової соціальної пільги (ПСП) з ПДФО призводить до втрати права на її отримання за всіма місцями доходу до моменту відновлення цього права. Для повернення пільги платник податку має подати заяву про відмову від неї всім роботодавцям та погасити недоплату ПДФО разом зі штрафом у розмірі 100% суми недоплати. Якщо сума штрафу не була утримана податковим агентом, її необхідно включити до річної декларації. Право на ПСП відновлюється після повного погашення заборгованості

ПДВ
13.11.2026
Списання пошкоджених обстрілом сонячних панелей: документи та ПДВ за п. 189.9 ПКУ
Підприємство є виробником електроенергії (сонячна електростанція). Унаслідок влучання уламків під час обстрілу пошкоджено сонячні панелі, які підприємство планує списати. Які документи необхідно оформити для підтвердження факту пошкодження та списання панелей? Які докази мають засвідчувати, що пошкодження сталося саме внаслідок воєнних дій? Чи можна застосувати п. 189.9 ПКУ та списати панелі без нарахування компенсуючих податкових зобов’язань з ПДВ? Яких умов потрібно дотриматися та які документи для цього необхідно мати?

Бронювання, критичність
13.11.2026
Бронювання працівників на територіях бойових дій: чи діє ліміт у 100% після Постанови №1328
Після запровадження Координаційного центру з питань бронювання підприємства не втратили можливості бронювати до 100% військовозобов’язаних працівників. Для критично важливих підприємств, які розташовані та фактично працюють на територіях можливих або активних бойових дій, відповідна норма залишається чинною. Мінекономіки також підтвердило, що процедура збільшення ліміту бронювання не змінилася

Інше
13.11.2026
Пошкодження майна внаслідок війни: алгоритм дій для бухгалтера від ДПС у 2026 році
Пошкодження або знищення майна внаслідок бойових дій – це не лише матеріальні втрати для бізнесу, а й необхідність правильно оформити документи та врахувати податкові наслідки. Щоб підтвердити збитки, підприємцям потрібно зафіксувати обставини події, провести інвентаризацію та відобразити результати в обліку. Окремий порядок діє у разі втрати первинних документів або неможливості виконувати податкові обов’язки. ДПС також передбачила можливість добровільно повідомити про пошкоджене чи знищене майно – онлайн або в паперовій формі

Перевірки, штрафи
13.11.2026
До Комплексного плану перевірок на 2027 рік увійшло 17722 суб'єкти: наказ від 12.11.2026 №164
ДРС затвердила наказом від 12.11.2026 №164 комплексний план планових перевірок суб’єктів господарювання на 2027 рік. До плану перевірок увійшло 17722 госпсуб'єкти. До нього включають підприємства та ФОП, які одночасно потрапили до планів перевірок різних органів державного нагляду. Перевірити, чи є ваш бізнес у проєкті комплексного плану, можна онлайн на порталі ДРС або за допомогою спеціального сервісу від 7eminar, який ми вже оновлюємо

Виробництво
13.11.2026
Чи є послуги з кондиціонування та опалення виробництвом і як розрахувати їх собівартість
ТОВ – керуюча компанія ТЦ на загальній системі оподаткування та з реєстрацією платником ПДВ. Основний КВЕД – 68.32. Підприємство надає комплекс послуг з обслуговування майна торговельного центру за договорами з фіксованою вартістю. Окремо передбачена компенсація вартості комунальних послуг – електроенергії та водопостачання. У складі будівлі ТЦ є котельня, від якої здійснюватиметься опалення. Чи вважаються виробництвом послуги з кондиціонування приміщень із використанням електроенергії та послуги з опалення приміщень із використанням газу? Чи потрібно в такому разі формувати виробничу собівартість цих послуг? Як правильно розрахувати собівартість послуг з опалення та скласти калькуляцію? Які витрати слід відображати на рахунку 91 «Загальновиробничі витрати», а які – на рахунку 903 «Собівартість реалізованих робіт і послуг»?






