Хто подає Звіт виробників промислової продукції №1-ціни (пром)
Звіт про ціни виробників промислової продукції за формою №1-ціни (пром) (місячна) (далі – Звіт) заповнюють та подають юридичні особи, відокремлені підрозділи юридичних осіб, які займаються економічними видами діяльності промисловості, тобто виробництвом та реалізацією промислової продукції.
На замітку! Підприємство подає тільки ту статистичну звітність, яка зазначена в Переліку надаваних звітів в Кабінеті респондента на сайті Держстату
На офіційному сайті Держстату за кодом підприємства перевірте перелік статистичних звітів, до яких юридична особа залучена до звітування в поточному періоді. Для цього зайдіть в «Кабінет респондента».
Які строки подання Звіту про ціни виробників промпродукції
Звіт подавайте не пізніше 4-го числа місяця, наступного за звітним. Якщо останній день подання звіту припадає на вихідний день, він переноситься на найближчий робочий день.
Куди подавати Звіт № 1-ціни (пром) (місячна)
Звіт подавайте до територіального органу Держстату за місцезнаходженням або місцем здійснення діяльності.
Яка відповідальність за неподання форми № 1-ціни (пром)
За неподання статистичної звітності передбачена адміністративна відповідальність, яка встановлена ст. 186-3 Кодексу про адміністративні правопорушення (КпАП).
Так, за неподання органам статистики Звіту або подання його з недостовірними даними, не в повному обсязі, не за формою, передбаченою звітно-статистичною документацією, чи із запізненням загрожує штраф:
- від 10 до 15 нмдг (від 170 до 255 грн);
- від 15 до 25 нмдг (від 255 до 425 грн) – за повторне вчинення правопорушення особою, на яку вже накладали адмінстягнення протягом року.
Від імені органів державної статистики розглядати справи і накладати адміністративні стягнення мають право керівник Держстату, його заступники, а також інші уповноважені керівником посадові особи цього органу. Тобто для накладення стягнення на особу, винну у неподанні статзвітності, органам статистики не потрібно звертатися до суду (ст. 244-3 КпАП).
Проте під час дії воєнного стану та протягом трьох місяців після припинення чи скасування воєнного стану адміністративний штраф за неподання чи несвоєчасне подання звітності не застосовуватимуть (Закон України від 03.03.2022 №2115-IX «Про захист інтересів суб’єктів подання звітності та інших документів у період дії воєнного стану або стану війни»).
За якою формою звітувати про ціни виробників промислової продукції
Починаючи зі звіту за січень 2025 року Звіт подавайте за формою, затвердженою наказом Держстату від 28.03.2024 №66.
Завантажуйте бланк:
Який порядок заповнення місячного звіту № 1-ціни (пром)
Для правильного заповнення Звіту скористайтеся рекомендаціями Держстату з роз’яснення від 16.06.2022 №19.1.2-12/4-22.
У формі передбачено два розділи про ціни на продукцію, реалізовану в межах України та поза її межами, відповідно до Номенклатури продукції промисловості (далі – НПП).
Увага! Дані щодо цін виробників промислової продукції відображайте на основі документів бухгалтерського обліку (податкових, товарно-транспортних накладних, відвантажувальних накладних тощо) або відповідних актів, що підтверджують реалізацію промислової продукції
Заповнюйте показники форми:
- «Ціна реалізації за одиницю продукції на 20 число без податків і транспортних витрат» (одиниця вимірювання – гривня) – із двома десятковими знаками (після коми);
- «Вартість реалізованої продукції, виробленої з власної сировини, за попередній рік» (одиниця вимірювання — тисяч гривень) – у цілих числах.
За відсутності даних відповідні графи форми містять прочерки.
Якщо підприємство упродовж звітного та попереднього місяців не здійснювало реалізацію за жодним товаром (послугою) з переліку продукції, за якою проводиться спостереження за змінами цін виробників промислової продукції, то форма у блоці «Інформація щодо відсутності даних» міститиме відповідну позначку «V» в одному з рядків:
- не здійснюється вид економічної діяльності, який спостерігається;
- одиниця припинена або перебуває в стадії припинення;
- здійснюється сезонна діяльність або економічна діяльність, пов’язана з тривалим циклом виробництва;
- тимчасово призупинено економічну діяльність через економічні чинники/карантинні обмеження;
- проведено чи проводиться реорганізація або передано виробничі фактори іншій одиниці;
- відсутнє явище, яке спостерігається.
Пройдемося щодо окремих граф та показників Звіту.
Графа «Найменування продукції» містить повне найменування продукції із зазначенням її марки, артикула, технічних характеристик. Якщо графа «Найменування продукції» містить дані, то графи «Одиниця вимірювання» та «Код продукції за НПП» також міститимуть дані.
Графа «Одиниця вимірювання» містить одиницю вимірювання продукції, щодо якої надано ціну.
Графа «Код продукції за НПП» уключає код продукції відповідно до НПП. Перелік кодів респондент отримує від територіального органу Держстату разом із листом про залучення до державного статистичного спостереження за змінами цін виробників промислової продукції.
Показник «Ціна реалізації за одиницю продукції на 20 число без податків і транспортних витрат» у звітному місяці містить ціну, за якою було реалізовано продукцію у звітному місяці.
Увага! Звіт відображає дані про ціни, що фактично склалися на 20 число звітного місяця на продукцію, призначену для реалізації в межах України та за її межі. Ця ціна не включає податки (ПДВ, акцизний податок тощо) та транспортні витрати, які окремо нараховує виробник. Продукція вважається реалізованою після оформлення документів незалежно від надходження платежів за неї
Якщо підприємство реалізовувало продукцію декільком покупцям, то беріть ціну продукції з найбільшої за обсягом партії за однакових базових умов реалізації продукції:
- форма розрахунку – готівкова, безготівкова;
- тип контракту – довгостроковий, короткостроковий;
- тип споживача – промислові підприємства, підприємства невиробничої сфери, будівельні організації, державні органи та організації, торговельні компанії, некомерційні організації, транспортні фірми, приватні особи тощо;
- обсяги поставки тощо.
У разі відсутності на підприємстві реалізації продукції на 20 число зазначений вище показник міститиме ціну продукції з найбільшої за обсягом партії, яка реалізована в найближчий до зазначеної дати день звітного місяця.
Інформація про ціни не враховує:
- знижки (націнки) при реалізації продукції окремим споживачам (наприклад, при реалізації товару за готівку);
- дотації (за видами продукції, на виробництво якої передбачені державні дотації).
Якщо продукцію знято з виробництва чи на підприємстві відбулися зміни щодо переходу із серійного виробництва на разові або індивідуальні замовлення, її замініть на аналогічну продукцію. У разі внесення нової продукції до Звіту щодо неї зазначте ціну як за звітний місяць, так і за попередній.
Показник «Ціна реалізації за одиницю продукції на 20 число без податків і транспортних витрат» у попередньому місяці включає ціну, за якою реалізували продукцію в попередньому місяці. Якщо показник «Ціна реалізації за одиницю продукції на 20 число без податків і транспортних витрат» у звітному та/чи попередньому місяці містить дані, то дані міститиме відповідна графа «Найменування продукції».
Графа «Код причини зміни ціни» містить коди причин зміни ціни на продукцію у звітному місяці, зазначені у формі. Якщо причин зміни ціни декілька, то їх можете навести через кому.
Показник «Вартість реалізованої продукції, виробленої з власної сировини, за попередній рік» містить дані щодо вартості реалізованої продукції (відповідно до продукції, наведеної у графі «Найменування продукції»), виробленої з власної сировини, за попередній рік у тисячах гривень (дані відображені у вересні).
Як подавати Звіт № 1-ціни (пром) (місячна)
Звіт подавайте онлайн. Зробити це можна через Кабінет респондента на сайті Держстату.
Починаючи з 1 січня 2023 року статзвітність та фінзвітність респонденти – юрособи, відокремлені підрозділи юросіб, розташовані на території України, відокремлені підрозділи юросіб України, розташовані за кордоном, фізособи-підприємці подають виробникам офіційної статистики винятково в електронній формі ( ч. 4 ст. 10 Закону України від 16.08.2022 №2524-IX «Про офіційну статистику»).
Аліна ЛАКІС, редактор 7eminar
Шаблони та зразки документів:
Звіт про ціни виробників промислової продукції. Форма №1-ціни (пром) (місячна)