Про оновлення будівельних норм та стандартів спілкувались під час форуму «Сучасні системи захисту будівельних конструкцій», організованого за сприяння Конфедерації будівельників України та Центру Гідроізоляції і Покрівлі, за участі представників влади та бізнес-спільноти.
Під час дискусії обговорили нормативно-правові аспекти, актуальні проблеми та шляхи вдосконалення захисту будівельних конструкцій та питання щодо ключових вимог до будівельної продукції та впровадженням європейських стандартів.
Як зазначила заступниця Голови ДІАМ Наталія Дюжилова, будівельна продукція має відповідати не лише національним стандартам, а й інтегрувати європейські вимоги, зокрема Регламент ЄС №305/2011 (305-й Регламент). Він визначає основні вимоги до будівельної продукції, і для його імплементації в Україні в системі ЄДЕССБ був створений кабінет виробника, що значно спрощує процес подачі декларацій.
Крім того, 305-й Регламент встановлює основні вимоги до будівельної продукції, такі як:
- механічна стійкість та стабільність, що є особливо актуальним для зон із підвищеними ризиками руйнувань;
- пожежна безпека, що має вирішальне значення у житлових та громадських будівлях;
- енергоефективність, яка дозволяє зменшити витрати на експлуатацію, зберегти ресурси та знизити викиди вуглецю, що є важливим кроком до сталого розвитку; стійкість до зовнішніх факторів, зокрема кліматичних змін, які все більше впливають на інфраструктуру.
Наталія Дюжилова запевнила, що:
впровадження Регламенту дозволить створити прозорий ринок будівельних матеріалів, посилити конкурентоспроможність українських виробників та зміцнити довіру іноземних партнерів і інвесторів. Це надзвичайно важливо для відновлення країни.
Для якісної відбудови України слід орієнтуватися на найкращі міжнародні стандарти, забезпечувати прозорість процесів і підтримувати високий рівень довіри між державними органами, виробниками, експертами та іноземними партнерами.
Впевнені, що спільними зусиллями створимо належне середовище для розвитку будівельної галузі.
Джерело: ДІАМ