Відповідно до ст. 8 Закону України від 15.11.1996 № 504/96-ВР «Про відпустки», щорічні додаткові відпустки за особливий характер праці надаються окремим категоріям працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я.
Згідно з розділом «Загальні професії за всіма галузями господарства» Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих природних географічних і геологічних умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, прибиральники службових приміщень, зайняті прибиранням загальних убиралень і санвузлів, мають право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці тривалістю до 4 календарних днів.
Конкретна тривалість такої відпустки встановлюється колективним чи трудовим договором, залежно від часу зайнятості працівника в цих умовах.
Відповідно до п. 7 Порядку застосування Списку виробництв, робіт, професій і посад працівників, робота яких пов’язана з підвищеним нервово-емоційним та інтелектуальним навантаженням або виконується в особливих умовах та умовах підвищеного ризику для здоров’я, що дає право на щорічну додаткову відпустку за особливий характер праці, у розрахунок часу, що дає право працівнику на відпустку, зараховуються дні, коли він фактично був зайнятий на роботах з особливим характером праці, тобто в цьому випадку – прибиранням загальних убиралень та санвузлів, не менше половини тривалості робочого дня, встановленого для цих працівників.
Джерело: Держпраці