Умови застосування адмінштрафу до бухгалтера, за несвоєчасну сплату податку

Апеляційний суд, аналізуючи норми КУпАП, зазначив, що справи про адміністративні правопорушення повинні розглядатися не пізніше, ніж через три місяці після виявлення правопорушення, а у випадку триваючого порушення — не пізніше трьох місяців з дня його виявлення. Суд визначив, що правопорушення було виявлено 02.03.2024, і відповідно, строк для накладення стягнення сплинув 25.06.2024

У судовій справі було з’ясовано, що 01.05.2024, при камеральній перевірці, встановлено, що головним бухгалтером ПрАТ вчинене адміністративне правопорушення, а саме - несвоєчасно подано до установ банку платіжних доручень на сплату до бюджету земельного податку за терміном сплати 01.03.2024 року.


Головному бухгалтеру інкримінувалося вчинення адміністративного правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 1632 Кодексу України про адміністративні правопорушення (далі – КУпАП).


Апеляційним судом було проаналізовано приписи ч. 2 ст. 38 КУпАП та вказано, що у випадку, коли справи про адміністративні правопорушення підвідомчі суду (судді), стягнення може бути накладено не пізніш як через три місяці з дня вчинення правопорушення, а при триваючому правопорушенні - не пізніш як через три місяці з дня його виявлення, крім справ про адміністративні правопорушення, зазначені у частинах третій і четвертій цієї статті.


Суд дійшов висновку, що 02.03.2024, тобто наступний за граничним терміном сплати день, слід вважати днем виявлення адміністративного правопорушення.


Таким чином, тримісячний строк притягнення головного бухгалтера до адміністративної відповідальності на момент розгляду справи в суді першої інстанції, а саме станом на 25.06.2024, у відповідності до ст. 38 КУпАП є таким, що сплинув.


За положеннями п. 7 ст. 247 КУпАП, провадження в справах про адміністративні правопорушення підлягає закриттю, за закінченням на момент розгляду справи про


За таких обставин, суд апеляційної інстанції дійшов висновку про необхідність задоволення апеляційної скарги головного бухгалтера та закриття провадження по справі на підставі ст. 247 КУпАП, у зв`язку із закінченням на момент розгляду справи строків, передбачених ст. 38 КУпАП, без визнання винуватості головного бухгалтера, у вчиненні нею адміністративного правопорушення, передбаченого ч.1 ст. 1632 КУпАП.


Джерело: постанова Дніпровського апеляційного суду від 31.07.2024 у справі №181/756/24