Штрафи за ворожіння та магію: у Раді зареєстрували новий законопроєкт

У Верховній Раді зареєстровано законопроєкт, який пропонує запровадити адміністративну відповідальність за платні послуги з ворожіння, магії, езотерики та екстрасенсорики. Ініціатива передбачає штрафи не лише за надання таких послуг, а й за їх рекламу та популяризацію. Окремо законопроєкт посилює відповідальність за повторні порушення та використання вразливих категорій населення. Документ також містить норми про конфіскацію й утилізацію засобів, які використовуються для надання таких послуг

2

40


У ВРУ зареєстровано законопроєкт №15251 «Про внесення змін до Кодексу України про адміністративні правопорушення щодо відповідальності за надання платних послуг з ворожіння, екстрасенсорики, магії, езотерики, окультизму, а також за рекламу, популяризацію та розповсюдження інформації про надання таких послуг».


Законопроєктом пропонується внести зміни до ст. 181 Кодексу України про адміністративні правопорушення, визначивши:


  1. відповідальність за надання платних послуг ворожіння, екстрасенсорики, магії, езотерики, окультизму,
  2. відповідальність за рекламу, популяризацію та розповсюдження інформації про надання цих послуг.


Законопроєктом передбачено встановлення наступної відповідальності:


  1. Надання платних послуг з ворожіння, екстрасенсорики, магії, езотерики, окультизму, а також реклама, популяризація та розповсюдження інформації про надання таких послуг – тягне за собою накладення штрафу від 1 до 2 тис. НМДГ (17 000 – 34 000 грн) з конфіскацією та утилізацією засобів (та предметів) надання вищезазначених послуг.


  1. Дії, вчинені повторно протягом року після накладення адміністративного стягнення, або діяльність з використанням неповнолітніх та вразливих верств населення (пенсіонерів, осіб з інвалідністю, військових та їхніх родин) – тягнуть за собою штраф від 3 – 5 тис. НМДГ (51 000 – 85 000 грн) з конфіскацією та утилізацією засобів (та предметів) надання вищезазначених послуг.


  1. Дії, вчинені посадовою особою – тягнуть за собою штраф від 10 – 12 тис. НМДГ (170 000 – 204 000 грн) з конфіскацією та утилізацією засобів (та предметів) надання вищезазначених послуг.


Джерело: ВРУ

✨ Новинка! Унікальний сервіс – АІ-Консультант для бухгалтера! Ознайомтесь із його можливостями вже зараз за посиланням
Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз'яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
2

40

2

5

1

8065

1

26

3

302

2

37

6

1568

3

1332

4

997

4

90

4

464

2

19

3

50

3

178

3

177

8

2549

3

53

3

55

5

100

3

37