Запуск е-нотаріату: коли послуги з'являться у Дії

Міністерство юстиції оголосило про плани щодо цифровізації, зокрема запуску е-нотаріату. І вже восени відбувся тестовий запуск цього сервісу, який зібрав досить неоднозначні відгуки, проте Мінцифри планує завершити всі етапи підготовки системи до кінця 2025 року. А на початку 2026 року почне працювати над запуском перших нотаріальних послуг у Дії

3

261


Цифровізація сфери юстиції, і зокрема, запуск е-нотаріату, є пріоритетними напрямками роботи Мін’юсту цього року.


Про це повідомив Міністр юстиції Герман Галущенко під час презентації «Програми дій уряду», що відбулася у понеділок, 18 серпня.


Міністр зазначив:

Система е-Нотаріату запрацює вже до кінця цього року. Ми зв’яжемо е-Нотаріат із базою даних Демографічного реєстру, що дозволить нотаріусам перевіряти дійсність паспортів. Це унеможливить шахрайство та підвищить безпеку нотаріальних дій.

За словами Галущенка, перші нотаріальні дії онлайн нотаріуси зможуть вчиняти вже з січня нового року. Зокрема, видавати довіреності онлайн.


Міністр наголосив, що відомство орієнтується на потреби громадян – і зосереджується на цифровізації тих послуг, що мають найбільший попит. Саме такі послуги передусім повинні бути сучасними, швидкими та максимально доступними. Сьогодні це:


  1. державна реєстрація нерухомості та бізнесу (електронне рішення суду надходитиме реєстратору та нотаріусу автоматично);
  2. державна реєстрація актів цивільного стану (шлюб онлайн та розлучення онлайн);
  3. здійснення виконавчих проваджень (автоматичне виключення боржників із реєстрів).


Коли очікувати впровадження е-нотаріату

«Розробка уже на фінальному етапі. Восени 2025 року був тестовий період для всіх нотаріусів. Всього взяли участь близько 2 000 нотаріусів, які бажали долучитися. Отримані відгуки будуть використані для вдосконалення інтерфейсу, процесів перевірки й інтеграції з іншими реєстрами. Основна мета цього етапу – перевірити стабільність роботи та рівень зручності для користувачів» – зазначила Зоряна Стецюк.

Мінцифри планує завершити всі етапи підготовки системи до кінця 2025 року. А на початку 2026 року почне працювати над запуском перших нотаріальних послуг у Дії.


Джерело: Мін’юст, Мінцифри


Читайте більше:


ШІ у нотаріаті: нові можливості для правової сфери

Іспит на права в Дії: як ШІ допоможе водіям та інші плани Мінцифри на 2025–2026 роки

🎂Святкуємо 7EMINAR DAY разом! Даруємо найвигідніші ціни року та сюрпризи – лише раз на рік, не пропустіть!

Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.
3

261

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇

1

432

2

25

2

165

2

15

2

11849

2

949

2

31

1

266

2

18

2

102

3

747

1

75

4

1706

3

158

2

32

3

50

3

3546

2

57

1

29

2

61