ФОП у декреті: чи потрібно сплачувати військовий збір та єдиний податок

ФОП має основне місце роботи (роботодавець сплачує ЄСВ) наразі у декретній відпустці (отримала кошти, декретні). Чи треба цьому ФОП сплачувати військовий збір і єдиний податок?

👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:


Не потрібно, якщо ФОП написав Заяву в ДПС та не веде підприємницьку діяльність.


Якщо ФОП працює у період відпустки по вагітності та пологам то звільнення від сплати ЄП та ВЗ не буде.


Єдиний податок. Податківці в ЗІР, категорія 107.01.03 зазначають наступне: відпустка у зв’язку з вагітністю та пологами згідно з Законом України від 15.11.1996 №504/96-ВР «Про відпустки» надається жінкам на підставі медичного висновку, а отже, у разі підтвердження інформації про непрацездатність відповідним витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності платник єдиного податку першої/другої групи, який не використовує працю найманих осіб, звільняється від сплати єдиного податку на цей період, якщо він триває 30 і більше календарних днів.


Якщо підтверджений відповідним витягом період непрацездатності розпочався до 20 числа місяця та закінчився у наступному (их) місяці (ях), то такий платник звільняється від сплати єдиного податку за календарний місяць, в якому почався період непрацездатності, та за всі повні календарні місяці, які припадають на цей період непрацездатності (у разі їх наявності), а за календарний місяць, в якому відповідно до даних, зазначених у витязі з Електронного реєстру листків непрацездатності, період непрацездатності закінчився, єдиний податок сплачується відповідно до норм Податкового кодексу України (далі – ПКУ).


Зауважимо, що у разі здійснення підприємницької діяльності під час відпустки по вагітності та пологах та отримання доходів у цей період ФОП зобов’язана буде сплатити єдиний податок за ставками та в порядку визначеному ПКУ, тобто звільнення від сплати ЄП вже не буде.


Від сплати ВЗ «за себе» також є звільнення. Це пряма норма п.п. 1.13 п. 16 прим. 1 підрозд. 10 розд. XX «Перехідні положення» ПКУ в якій зазначено: платники військового збору – фізичні особи – підприємці – платники єдиного податку першої та другої груп, які не використовують працю найманих осіб, звільняються від сплати військового збору протягом одного календарного місяця на рік на час відпустки, а також за період хвороби, яка триває 30 і більше календарних днів, що підтверджується витягом з Електронного реєстру листків непрацездатності.


ДПС в ЗІР, категорія 126.08 роз'яснила, що для звільнення від сплати ЄП та ВЗ подається не дві окремих Заяви, а достатньо подати одну Заяву, в якій зазначається про звільнення від сплати одразу обох податків. Заява подається у довільної форми разом із Витягом з ЕРЛН через розділ «Листування з ДПС» в Електронному кабінеті. Радимо подавати Заяву одразу після формування е-лікарняного та отримання Витягу з ЕРЛН, щоб податкова не нараховувала ЕП та ВЗ.


Завантажуйте зразок: Заява щодо звільнення від сплати єдиного податку на період вагітності та пологах (ФОП І та ІІ група).


👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».


Джерело: 7еminar


Статті на тему:


Декретні для ФОП: приклади та умови нарахування допомоги від ПФУ

Чи сплачує ЄСВ «за себе» ФОП у декретній відпустці: коментар до нової ІПК від ДПС

Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше


Матеріали на сайті https://7eminar.ua можуть містити роз’яснення державних органів та погляди зовнішніх авторів. Їхній зміст не завжди збігається з позицією редакції. Кожна публікація відображає особисту думку автора. Редакція не редагує авторські тексти і не несе відповідальності за їх зміст.

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇