👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
Так, за сумісництвом донору також надається додатковий день відпочинку.
День донації та додатковий донорський день відпочинку оплачуються за кожним місцем роботи окремо.
Відповідно до ст. 124 Кодексу законів про працю донору гарантується у дні медичного обстеження та донації крові та/або компонентів крові – звільнення від роботи зі збереженням середнього заробітку за кошти роботодавця; безпосередньо після кожного дня здійснення донації крові та/або компонентів крові донору надається день відпочинку зі збереженням середнього заробітку за кошти роботодавця. За бажанням донора цей день приєднується до щорічної відпустки. Тобто такого працівника слід увільнити від роботи в день донації крови зі збереженням середнього заробітку. Й тут немає різниці – працівник працює за основним місцем роботи чи за сумісництвом.
Працівник зобов’язаний не пізніше ніж за один робочий день до дня донації повідомити керівника за місцем роботи про намір пройти обстеження і здати кров. Форма повідомлення – письмова заява (п. 2 ч. 2 ст. 12 Закону України від 30.09.2020 №931-IX «Про безпеку та якість донорської крові та компонентів крові»). На підставі заяви видається наказ про увільнення працівника. А також на наступний день або до відпустки надається день відпочинку із збереженням середнього заробітку.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
Працівник-донор: увільнення та надання дня відпочинку
Важливо для донорів: день відпочинку не має терміну давності
Поєднання щорічної відпустки з днями відпочинку за донорство: чи можливо
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше