Чи потрібно суб’єкту господарювання придбавати ліцензію на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, якщо пальне зберігається в тарі споживача та/або поворотній тарі (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно?
Статтею 1 Закону України від 18.06.2024 №3817-ІХ «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, спиртових дистилятів, біоетанолу, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, тютюнової сировини, рідин, що використовуються в електронних сигаретах, та пального» (далі – Закон №3817) визначено, що:
зберігання пального – надання послуг та/або діяльність, пов’язана із здійсненням операцій приймання, навантаження, розвантаження, розміщення та/або видавання пального (власного чи отриманого від інших осіб).
Місце зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки – місце (територія), на якому розташовані споруди та/або обладнання, та/або резервуари, ємності, та/або тара (крім споживчої тари, тари споживача та поворотної тари (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно), які належать суб’єкту господарювання на праві власності або користування і призначені для зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки таким суб’єктом господарювання.
Суб’єкти господарювання здійснюють зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки у споживчій тарі кожна об’ємом до 60 літрів включно без отримання ліцензії на право зберігання пального, на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки (частина п’ята ст. 28 Закону №3817).
Отже, суб’єкту господарювання не потрібно придбавати ліцензію на право зберігання пального виключно для потреб власного споживання та/або промислової переробки, якщо пальне зберігається в тарі споживача та/або поворотній тарі (газові балони) кожна об’ємом до 60 літрів включно
Джерело: ЗІР, Категорія: 113.04
Матеріали на тему:
Основні вимоги до зберігання пального
Ліцензія на зберігання пального: як правильно заповнити заяву
Лише раз на рік, до Дня бухгалтера й аудитора: спеціальні ціни та грандіозні розіграші! Дізнатись більше