Переход на загальну систему: чи потрібно реєструватися платником ПДВ
Якщо Підприємство перебуває на ЄП і доіхд перевищив 1 млн.гн, то Ви не зобов`язані переходити на загальну систему. Для групи 3 патників ЄП гранична межа доходу для перебування на ЄП в 2026 році - це 1167 х 8647 грн. (мінЗП) = 10 091 049 грн. (п. 291.4 ПКУ, https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/2755-17#n6946).
Поки Ви вкладаєтесь в цю гарничну суму - Вам не треба переходити на ЄП та реєструватися платником ПДв.
Проте, якщо з будь-яких причин Ви переходите на загальну систему, наприклад, з 01.07.2026, і при цьому за останні 12 місяців маєте дохід більше 1 млн.грн (в т.ч. отриманий на ЄП), то не пізніше 11.07.2026 Ви маєте подати заяву ф. № 1-ПДВ про обов`язкову реэстарцію платником ПДВ.
ДПСУ в ІПК від 14.05.2019 р. N 2168/6/99-99-13-02-03-15/ІПК:
"..., якщо в особи, що переходить із спрощеної системи оподаткування на загальну систему оподаткування, на дату такого переходу загальна сума від здійснення операцій із постачання товарів/послуг, що підлягають оподаткуванню ПДВ, протягом останніх 12 календарних місяців сукупно перевищувала 1 млн грн (у тому числі включаючи період перебування на спрощеній системі оподаткування), така особа повинна не пізніше 10 числа першого календарного місяця, в якому здійснено перехід на загальну систему оподаткування, подати до контролюючого органу Заяву та відповідно зареєструватись як платник ПДВ."
Додатково рекомендуємо отримати ІПК
Раді допомогти, звертайтесь ще!
Виправлення звіту ЄСВ: мобілізовані працівники без фінансових виплат
Як виправити…
Зміни у формі ТТН для перевезення ПММ з 2026 року
Вимоги для річної звітності малого підприємства на 2026 рік
Чи дає відстрочка військового обліку квоту за сумісництвом
Чи потрібен акт приймання для медичного приладу вартістю 550 грн
Допомога неповнолітнім дітям: можливості та максимальна сума фінансування
Запит інформації про зарплату у податковій за 2021 рік
Чи можливе безкоштовне постачання техніки благодійним фондом без ПДВ
Проблеми з підписанням звітності новим КЕП юрособи в ДПС
Квітанція 2
Податковий документ звітності не відповідає формату (стандарту) електронного документа звітності…
Списання пального для доставки: податкова накладна чи акцизна
Неоподатковувана матеріальна допомога: можливості та обмеження для підприємств
Статус «Дія Сіті» для наукових розробок та патентування діяльності
чи підпадає ця діяльність під статус дія сіті…


