👆 Таке питання надійшло до сервісу «Особистий Консультант», наші експерти ретельно працювали над ним та надали вичерпну відповідь🕵️:
При транзитному переміщенні товару від постачальника безпосередньо до кінцевого покупця оформлюється одна товарно-транспортна накладна. Це регламентується Закон України від 05.04.2001 №2344-III «Про автомобільний транспорт» (далі – Закон №2344) та Правилами перевезень вантажів автомобільним транспортом в Україні, затвердженими наказом Мінтранспорту від 14.10.1997 №363, (далі – Правила №363).
Важливо розуміти, що ТТН – це насамперед транспортний документ, а не бухгалтерський. Тому в ній зазначаються фактичні учасники перевезення:
вантажовідправник – особа, яка фізично передає товар перевізнику. У цьому випадку – постачальник,
вантажоодержувач – кінцевий отримувач товару (покупець).
Не варто плутати ТТН з видатковою накладною – це різні за призначенням документи.
ТТН підтверджує факт перевезення вантажу, тоді як видаткова накладна відображає перехід права власності на товар.
Тому немає потреби штучно створювати дві ТТН для відображення ланцюжка «продавець-посередник-покупець».
Згідно з пунктом 11.1 Правил №363, у ТТН можна вказати додаткові реквізити. Тому за необхідності ваше підприємство може бути зазначене в ТТН, як додатковий реквізит, хоча це не є обов'язковим.
Ст. 48 Закону №2344 чітко визначає обов'язкові реквізити ТТН, і наявність проміжної ланки в ланцюжку постачання не входить до їх переліку.
👌 Сервіс «Особистий Консультант» – це письмові безлімітні швидкі відповіді (від 15 хвилин) на професійні питання. Отримайте доступ до сервісу, оформивши передплату у пакетах «Професіонал», «Преміум».
Джерело: 7еminar
Статті на тему:
ТТН на самовивіз не потрібна? Не варто поспішати із висновками