РРО, КОРО, ПРРО у разі закриття об’єкта оподаткування

ДПС нагадала, як діяти з РРО, КОРО та ПРРО при закритті об’єкта оподаткування. У яких випадках потрібно подавати заяву про перереєстрацію, які строки дотримати, щоб уникнути примусового скасування реєстрації, і чому важливо завчасно подбати про ПРРО – у публікації

Реєстратори розрахункових операцій (РРО), книги обліку розрахункових операцій (КОРО) та програмні реєстратори розрахункових операцій (ПРРО) можуть застосовуватись тільки в тій господарській одиниці, щодо якої суб’єкт господарювання повідомив про такий об’єкт відповідно до вимог п. 63.3 ПКУ (заява про об’єкти оподаткування або об'єкти, пов'язані з оподаткуванням або через які провадиться діяльність за формою №20-ОПП).


У випадку, коли суб’єкт господарювання повідомив про такий об’єкт оподаткування як закритий або такий, що не експлуатується (в т.ч. в разі перепрофілювання), то до контролюючого органу подається заява про перереєстрацію РРО та/або КОРО на іншу господарську одиницю протягом 5 робочих днів, що настають за днем, коли виникли зміни, для уникнення примусового скасування реєстрації за рішенням контролюючого органу.


ПРРО, у випадку закриття об’єкта оподаткування, скасовуються автоматично фіскальним сервером ДПС. Тому для запобігання скасування фіскального номера ПРРО радимо перереєструвати ПРРО на нову господарську одиницю до того, як повідомляти про закриття попередньої.


Джерело: ДПС


Статті на тему:


Як зареєструвати ПРРО у Електронному кабінеті

Звіт про використання КОРО та РК за формою №ЗВР-1: порядок заповнення

РРО / ПРРО, оподаткування роялті, суборенда та інші важливі роз’яснення ДПС: огляд ІПК

Отримуйте щодня свіжі новини та корисні подарунки 🎁👇